Здоров'я

Скільки потрібно спати людям різного віку

Більшість людей вважає, що восьми годин цілком достатньо для того, щоб добре виспатися. Проте вчені стверджують, що це умовний середньостатистичний показник. На нормальний сон і його тривалість впливає багато побічних чинників. Наприклад, вік людини, його спосіб життя, інші фактори.

Недолік сну

Від недосипання страждає велика кількість людей. Це пов’язано зовсім не з розгульним способом життя, в результаті якого на сон залишається мінімальна кількість годин. Сучасні реалії примушують нас більшу частину дня проводити на роботі, вбираючи в себе весь негатив, який там накопичується. Приходячи додому, ми відчуваємо втому, яка, буквально, валить нас з ніг. Всі свої надії ми пов’язуємо з вихідними, на яких сподіваємося відіспатися, але це вдається зробити не кожен раз. Домашні проблеми теж мають місце бути, тому, ми їх вирішуємо коштом сну. Такий стан речей негативно позначається на нашому здоров’ї, яке починає давати збої, а надалі може призвести до серйозних відхилень.

Медики кажуть, що систематичне недосипання сприяє появі нових хвороб і проблем. Серед них, депресія, ослаблення зору, хронічна втома, зміна гормонального фону, цукровий діабет, серцево-судинні захворювання. Та й зовнішність людини, яка постійно недосипає, залишає бажати кращого. Блідість, кола під очима, нездоровий колір обличчя, зниження працездатності та концентрації ведуть організм людини до раннього старіння.

Вік і сон

Завдяки вченим, була встановлена пряма залежність між віком людини і сном. Точніше кажучи, необхідною кількістю годин, які потрібно присвячувати сну. Наприклад, дитині спати треба, як можна більше — від 14 до 17 годин. А дитині до трьох років достатньо буде для сну 11 — 14 годин. У молодшому шкільному віці сон повинен займати 9-11 годин, а в старшому — 8-10. З 18 до 25 років достатньо відпочивати 7-9 годин, а з 26 до 64 років на перегляд сновидінь цілком вистачить 6-8 годин. Закономірність тут простежується така, що чим старша людина стає, тим менше часу потрібно їй для того, щоб відновити свій організм і відпочити, набравшись сил. Не варто забувати і про індивідуальні особливості кожної людини і організму. Вони можуть внести суттєві корективи і створити похибки в заявлені дослідженнями цифри, поставивши їх під сумнів.

А скільки часу вам необхідно, щоб відновити свій організм і добре відпочити, набравшись сил?

Кнопка «Наверх»