Здоров'я

Що робити, якщо не вдається завагітніти?

Сьогодні лікар-гінеколог медичного центру «Інсайт Медікал» розповість про причини ненастання вагітності, а також запропонує рекомендації щодо подальших дій за такої ситуації.

як завагітніти

Причин ненастання вагітності дуже багато. Є поняття жіночої фертильності і чоловічої. Жіноча фертильність — це властивості жінки і її організму в цілому до вагітності та пологів. Чоловіча фертильність — властивості організму чоловіка до продовження роду. Зараз в сучасному світі умови життя стресові, постійно великі психоемоційні навантаження, умови і якість харчування, сучасна екологія — усі ці фактори не покращують цю ситуацію. Тому багато жінок при такому ритмі життя мають серйозні проблеми з гормональним фоном.

Наша клініка має індивідуальний підхід до вирішення цих питань. Перш за все жінка обстежується в цілому на можливі хронічні захворювання, які виснажують організм, захворювання гінекологічної сфери, лабораторне дослідження на гормональний фон, звертаємо увагу, який гормон розбалансований. Також звертаємо увагу на всі органи гормональної с-ми: молочні залози, щитовидна залоза, надниркові залози, і звичайно, жіночі статеві органи. Може бути дисбаланс в прицільному органі, наприклад, в яєчнику, а може бути і в мозку (де знаходяться клітини, що запускають гормональний фон).

Якщо жінка перебуває в стані хронічного стресу, у неї постійно виділяються гормони стресу — адреналін, глюкокортикоїди, які впливають на весь організм: і щитовидну залозу, і гіпоталамус, і гіпофіз. Відповідно, не відбувається імпульсу, який би давав яєчникам сигнал на хорошу повноцінну роботу, щоб виробити таку яйцеклітину, яка змогла б запліднитися сперматозоїдом. Часто при хронічному нервовому напруженні на тлі стресу підвищується рівень пролактину, гормон, який перешкоджає вагітності, природа захищає жінку від вагітності під час стресу.

Перш за все ми обстежуємо жінку на гормональний фон, на наявність у неї робочих маткових труб, здатність яєчників до овуляції, визначаємо форму, розміри і функціональні особливості матки. Саме в матці плодове яйце буде імплантуватися і розвиватися. Так що робота йде зі всієї гінекологічною і всієї гормональною системами жінок.

Підходи до лікування різні. У всіх різні організми, анамнези захворювань, у когось є хронічні супутні хвороби. Перш за все проблеми безпліддя викликають гінекологічні захворювання, хвороби нирок, захворювання, пов’язані з залозами, зі щитовидкою, з обмінними процесами. Ми все це обстежуємо. Той же цукровий діабет, про який людина може і не знати. Але все це потрібно коригувати.

І звичайно ж, обов’язкова порада жінкам — відправити свого чоловіка на обстеження до уролога, якщо не настає вагітність. Показник чоловічого здоров’я в даному випадку — спермограма. Чоловічу фертильність теж ніхто не відміняв. При стресах і сидячому способі життя у чоловіків простата працює не так, як належить.

Зараз ми бачимо за результатами обстежень, що повністю здорових жінок і повністю здорових чоловіків дуже мало. Наше завдання не вилікувати людину, а знайти причину самого ненастання вагітності. Сюди ж включається обстеження на предмет запальних процесів. Дуже часто буває, що анатомічно все правильно, гормони виробляються правильно, всі органи на місці, все нормально функціонує, а вагітності немає. Знаходимо причину в запальному процесі. Людина проліковується протизапальною терапією. Це може бути і антибактеріальне лікування, і протизапальне, гомеопатичне.

Іноді допомагає навіть зміна способу життя. Яєчники дуже не люблять фізичне навантаження. В основному всі бігають, на ногах переносять запалення, терплять. Стандартне обстеження включає огляд на кріслі, мікроскопію, мазок і бактеріологічний посів. Бакпосів показує чутливість мікрофлори конкретної жінки на конкретні препарати. Антибіотики призначаються після бакпосіва на чутливість до антибіотиків, призначаються вони часто в поєднанні з різними фармакологічними групами для більш широкого спектру лікування інфекції. Призначається лікування, в процесі рекомендується профілактика дисбактеріозу, проводиться лікування інших органів і систем. На сьогодні арсенал препаратів великий, можна захистити і печінку, і шлунок, і кишечник. І після лікування антибіотиками очистити організм від шкідливих домішок.

Після лікування, якщо вагітність не настає, проводимо дослідження на предмет наявності овуляції. Підбираємо індивідуально препарати для стимуляції овуляції. І жінка виношує вагітність вже на здорових яєчниках, здоровій матці. При обстеженні вже під час вагітності у жінки немає необхідності приймати щось, щоб не завдати шкоди собі та дитині. Важливо, щоб жінка не просто завагітніла, важливо, щоб виносила дитину, народила, при цьому добре себе почувала, якість її життя не постраждала. Важливо, щоб під час вагітності вона їла фрукти, а не ліки.

Основні обстеження перед вагітністю

Період перед вагітністю ми починаємо завжди з огляду. Потрібно зрозуміти, чи дозволяє сама будова організму наступити вагітності. Перевіряємо наявність всіх органів: шийки, яєчників, матки, маткових труб. Визначаємо, на скільки все нормально розвинене. Можуть бути кісти, дисплазія на шийці, вузли. Після огляду обов’язково обстеження на ІПСШ, цитоморфологія, гістологія на наявність епітелію, аналізи на TORCH-інфекції (вірусні інфекції небезпечні для вагітності).

TORCH-інфекції — це група збудників, які приносять шкоду дитині. Жінка може не знати, що вона хворіє. Це герпес, цитомегаловірус, краснуха і токсоплазмоз. Береться кров з вени натщесерце. Усі дорослі люди є носіями маси вірусів. Вироблення антитіл на ці віруси забезпечує здоров’я плоду. Якщо є антитіла G, це кращий варіант. Значить, людина цими захворюваннями хворів, але зараз здоровий. Якщо є антитіла М, призначаються противірусні або антибактеріальні препарати.

Ми забезпечуємо жінкам можливість спілкування в процесі підготовки до вагітності. Це і поради , і консультація, і огляд, і можливість зворотного зв’язку. Після обстеження на TORCH-інфекції проводимо обстеження на овуляцію. Воно проходить двома способами: фолікулометрія за допомогою УЗД і тести на овуляцію в домашніх умовах. Якщо вагітності немає якийсь час, радимо обстежити чоловіка, провести спермограму.

Якщо виявлені причини органічного х-ку, наприклад, непрохідність труб або слабка прохідність, призначаються процедури, які допомагають відновити трубу. Є лікарський метод, є метросальпінгографія, є лапароскопічне видалення спайок в трубах. Вузли в матці теж можливо усунути різними способами: консервативне гормональне лікування, гомеопатичне лікування або оперативне з видалення вузла.

Також проводимо обстеження на золотистий стафілокок. Лікується він антибіотиками, показано не агресивне лікування. Але робити це, звичайно, краще до настання вагітності. У дорослих золотистий стафілокок може викликати закладеність носа, а під час вагітності може бути інфікування плода.

Це основний спектр досліджень. Звичайно, є нюанси, є індивідуальний підхід. Важливо на прийомі у гінеколога поговорити, з’ясувати спосіб життя. Якщо людина багато працює, літає, змінює часові пояси, недосипає, це безпосередньо впливає на ненастання вагітності. Без психологічної підтримки ми не обходимося. Ми ведемо роз’яснювальну роботу. Важливий фізичний стан жінки. Є комплекс вправ для м’язів таза, які ми рекомендуємо. Будьте здорові. Якщо у вас виникли питання, звертайтеся за допомогою, завжди раді Вам допомогти!


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button