Здоров'я

Скільки потрібно спати людині

Вчені з Фінляндії визначили оптимальну кількість сну, яка необхідна людині для того, щоб відчувати себе бадьорим протягом усього дня. Визначити оптимальну тривалість сну фахівцям вдалося після дослідження даних про те, скільки триває сон середньостатистичної людини, і скільки робочих днів пропускають люди. Про це повідомляє видання «Sleep».

foto_cikavosti_15.09.2014-010

Фахівці Фінського інституту виробничої медицини, які є авторами дослідження, повідомили, що їм довелося провести опитування більш 3500 людей у віці старше 30 років, щоб довідатися яку кількість часу вони проводять в ліжку. Отримані дані дослідники порівняли з даними про кількість взятих піддослідними лікарняних.

Читайте також: Чи шкідливо довго спати?

Як виявилося, ті люди, які сплять на добу не менше 7-8 годин, йдуть у лікарняний відпустку набагато рідше, ніж ті, сон яких не перевищує 5 годин або перевищує 10 годин. Різниця в пропущених робочих днях склала від 5 до 9 днів.

Також вченим вдалося встановити найоптимальніший час сну. Чоловік повинен спати 7:00 41 хвилини, а жінка – 7:00 38 хвилин.

Фінські фахівці підкреслили, що отримані дані – це середні показники, кожна людина сама для себе визначає кількість часу, який вона витрачає на сон. Якщо хтось відчуває себе бадьоро після 6 годин сну, то це не є аномалією. В ході дослідження було встановлено, що 21% опитуваних для того, щоб виспатися, потрібно не менше 12 годин на добу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button