Людина

Дослідники заявили про існування чотирьох типів старіння

На основі аналізу молекулярно-генетичних маркерів вчені встановили, що можна говорити про існування чотирьох типів старіння: метаболічному, імунному, печінковому і нефротичному. Дослідження може дозволити більш ефективно протистояти віковим змінам організму.

©medicalxpress

Навіть у XXI столітті багато питань, пов’язані зі старінням, залишаються для нас загадкою, а деякі вчені небезпідставно вважають, що зупинити руйнівні процеси, які відбуваються в організмі з віком, не вийде ніколи. Втім, є і «оптимісти», а крім того, людство продовжує накопичувати цінні знання, отримані в рамах нових досліджень.

Повідомляється, що, завдяки вченим з Медичної школи Стенфордського університету, старіння можуть почати розглядати через призму так званих вікових типів умовних маркерів, які можна виявити практично у будь-якої людини.

«Ми вже знаємо, що є кілька хороших молекулярних і клінічних маркерів, таких як високий рівень холестерину, які частіше зустрічаються у літніх людей», — говорить керівник дослідницької групи професор Майкл Снайдер (Michael Snyder).

Проте цього було недостатньо, щоб відповісти на основні питання, що цікавлять учених. Снайдер і його команда набрали групу з 43 здорових чоловіків і жінок у віці від 34 до 68 років. Аналізуючи кров, стілець і інші біологічні зразки, вчені протягом двох років вивчали динаміку молекулярно-генетичних маркерів учасників експерименту.

Всього зібрали понад 600 маркерів. На підставі отриманих даних фахівці прийшли до висновку, що існує чотири основних типи старіння: імунний, метаболічний, печінковий і нефротичний (тобто пов’язаний з роботою нирок).

У випадку з метаболічним типом має місце підвищений ризик розвитку діабету. У свою чергу, імунний тип пов’язаний зі зростанням числа маркерів запалення та схильністю до вікових імунних захворювань. Важливо зазначити, що вікові типи не є взаємовиключними: людина може мати безліч різних маркерів, просто представники одного типу будуть домінувати над іншими.

Згідно з висновками, старіння можна уповільнити, якщо враховувати тип вікових змін. Проте самі автори визнають, що для більш конкретних результатів їм потрібні нові дослідження.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button