Земля

Скоро на Землю обрушиться магнітна буря

Згідно з повідомленням EarthSky, скоро на Землю обрушиться геомагнітна буря. Її інтенсивність знаходиться на рівні G1. Це означає, що вона буде низької інтенсивності.

За останній тиждень на Сонці спостерігалася підвищена активність. При цьому, зазвичай, на Землі зростає ймовірність виникнення геомагнітної бурі. Це досить небезпечно для інфраструктури та комунікацій на орбіті та поверхні планети. Однак минулого тижня Землі трохи пощастило, вона не опинилася «на лінії вогню».

На Сонці спостерігалися кілька CME або корональні викиди маси (анг. CME, Coronal mass ejections). Нагадаємо, це викид великої плазмової хмари з сонячної корони (зовнішньої атмосфери Сонця) або вибух в космос мільярдів тонн частинок, що рухаються зі швидкістю мільйонів кілометрів на годину.

Сонячна активність 21 листопада: корональна діра на південному заході зірки викликала геомагнітну активність. Зображення: SDO та JHelioviewer

Проте, Землі це несильно загрожує: майбутня геомагнітна буря належатиме до класу G1. Це найслабший рівень. Тому ризик для інфраструктури та комунікацій дуже низький. Однак очікується поява яскравих північних сяйв.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments