Земля

Слон, якого 50 років тримали в кайданах, розплакався після звільнення

Зоозахисники визволили слона, якого 50 років тримали в кайданах, били і використовували для жебракування. Слон по кличці Раджу заплакав, коли з нього зняли ланцюги.

Активісти з організації Wildlife SOS, розташованої в Лондоні, вирушили в індійський штат Уттар-Прадеш, коли дізналися про історію Раджу. Господарі змушували слона ходити буквально з протягнутим хоботом і просити милостиню. Про їжу тваринного ніхто не дбав, так що слон харчувався всяким сміттям, включаючи пластик і папір.

foto_cikavosti_07.07.2014-012

Як пише Inquisitr, страждання слона закінчилися минулого тижня, коли команда ветеринарів та інших фахівців у супроводі поліції і представників лісництва визволили його. Представниця зоозахисної організації Пуджа Бинепал розповіла:

“Останні 50 років Раджу жив у неймовірно жорстоких умовах – 24 години на добу він був закутий у кайдани. Ми були вражені, коли побачили сльози, що текли з його очей: він зрозумів, що його звільнили”.

За словами зоозахисниці, слони – дуже розумні тварини, які довели, що вони можуть відчувати глибокі емоції.

“Ми можемо тільки здогадуватися, якими тортурами було для нього життя останні півстоліття. Поки ми не приїхали за ним, він не знав, що таке – ходити без ланцюгів на ногах”, – зазначила вона.

Зоозахисникам довелося цілий рік судитися з власником слона. Він навіть не міг надати документи на тварину. Швидше за все, Раджу був ще слоненям, коли його забрали у матері. Як правило, слониху або вбивають, щоб забрати дитинча, або стадо слонів женуть до пасток, в які можуть потрапити тільки слоненята. Після цього спійманих тварин зв’язують і б’ють, поки ті не починають підкорятися господарям. Ймовірно, з Раджою сталося те ж саме. Господарі перепродували його, і за все своє життя він побував у 27 власників. Дивно, як він взагалі так довго прожив в подібних умовах. В природі азіатські слони можуть прожити близько 70 років.

Читайте також: В Індії визнали дельфінів особистостями і заборонили дельфінарії

Останній господар Раджу намагався перешкодити зоозахисникам врятувати слона. Однак їм все-таки вдалося вивезти тварину в безпечне місце, там слона як слід нагодували і помили. Тепер Раджу чекає довга реабілітація – він не відразу звикне до того, що людина не завжди несе з собою лише біль і жорстокість. Зоозахисники почали збір грошей, які потрібні, щоб допомогти слону відновитися і адаптуватися до нового життя.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button