Людина

Як псилоцибін “розчиняє” его людини: хімія мозку

Вивчивши вплив псилоцибіну на свідомість добровольців, медики з’ясували, що стан «розчинення» особистості виникає при виробленні певних речовин в мозку.

Досвід приймання психоделіків може бути абсолютно різним, і часом досить лякає. Люди, експериментують з «чарівними грибами», нерідко описують свій стан як якусь «втрату», розпад власних особистісних якостей. Одні після цього в корені міняють своє життя, інші ніколи більше не торкаються до грибів.

Дотепер вчені могли лише спостерігати за впливом психоактивних речовин і записувати свідчення випробовуваних. Але недавно вони вперше вивчили те, як приймання псилоцибіну впливає на активність глутамату – спеціальної речовини, яка виробляється в мозку під час впливу на психіку.

За допомогою МРТ команда вчених досліджувала мозкову активність 60 здорових добровольців і виявила, що «поганий» і «хороший» тріп безпосередньо пов’язаний з концентрацією цієї речовини в мозку. Глутамат є найбільш поширеним нейротрансмітером мозку і відіграє вирішальне значення під час швидкої передачі сигналів та інформації, особливо в корі й гіпокампі. Примітно, що сучасна медицина вважає, що саме гіпокамп грає визначальну роль в самооцінці людини.

Схоже, що у психоделіків є спосіб приєднатися до цієї системи.

Цікаво, що в новому клінічному дослідженні обидві області мозку мали абсолютно різні реакції глутамату на псилоцибін. Хоча автори й виявили вищі рівні глутамату в префронтальній корі під час тріп, вони також засікли зниження рівня глутамату в гіпокампі.

Насправді наука досі не вивела чіткого зв’язку описаної вище мозкової діяльності з нашим его. Проте, було висловлено припущення, що психоделіки якоюсь мірою відокремлюють області мозку одна від одної, тому фактична або автобіографічна інформація стає на мить відокремлена від почуття особистої ідентичності.

«Наші дані доповнюють цю гіпотезу, припускаючи, що модуляції глутамату гіпокампу можуть бути ключовим медіатором, що провокує” розчинення “его», припускають автори статті.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button