Людина

Вчені назвали вісім шкідливих для здоров’я зубів продуктів

Вчені склали список з восьми продуктів, які згубно впливають на здоров’я зубів. Виявляється, багато з них є корисними для нашого організму.

У список потрапили сухофрукти. Через вміст великої кількості фруктового цукру вони руйнують зубну емаль. Липкий продукт забиває мікротріщини і сприяє їх розширенню. Вчені радять не відмовлятися від корисних сухофруктів. Однак, відразу після їх вживання потрібно почистити зуби. Ще одними корисними для організму і шкідливими для зубів продуктами виявилися гарячі напої з додаванням лимона. Підвищена кислотність сприяє руйнуванню і навіть розчинення емалі. Для того, щоб змити надлишок кислоти з зубів, необхідно полоскати рот після продуктів з підвищеною кислотністю. У список також потрапив шашлик. Його небезпека полягає у твердих обпалених на вогні шматочках м’яса, які здатні завдати шкоди не тільки емалі, але і яснам. Гарним способом не відмовлятися від шашлику і не завдати шкоди зубам є зрізання підгорілих країв.

Такий продукт, як попкорн, може завдати шкоди своєю гострою оболонкою, яка пошкодивши порожнину рота здатна привести до запалення. Також шкірка кукурудзи застряє між зубами завдає ураження ясен. Кавові напої, в які додані різні підсолоджувачі, переривають вироблення слини на 60 хвилин, а вона є єдиним захисником зубів від нальоту. З-за великої кількості цукру шкідливими вважаються консервовані фрукти. Постійне лущення насіння загрожує сколами і пошкодженням ясен, а також викликає деформацію зубів. Ще одним продуктом, який шкодить їхньому здоров’ю, є енергетичні напої. Вони містять кислоту і цукор, які спільно здатні зруйнувати зуби за дуже короткий час.

Кнопка «Наверх»