Здоров'я

10 правил здорового дитячого сну

Здоровий міцний сон по режиму потрібен не тільки дитині. Це обов’язкова умова для якісного життя всієї родини.

Стратегічна помилка багатьох родин полягає в тому, що навколо малюка з самого його народження починають танцювати ритуальні танці і прагнуть пристосувати життя інших членів сім’ї під його потреби.

ea7c17d00727d3a284a6142c3c751a4c

У першу чергу це стосується сну: не спить вночі – гаразд, нехай виспиться удень, спить цілий день – що ж будемо водити навколо нього хороводи вночі. Подібного роду «перегини», по-перше, можуть закінчитися нервовим зривом для батьків, яким також потрібно отримати свої 8 годин нічного повноцінного міцного сну. А по-друге, звідки ви взяли, що справжні потреби малюка не спати вночі і відсипатися вдень?

Його потреба у сні може відрізнятися від дорослого організму тільки кількістю годин сну, але нічний сон дитини також як і у дорослої людини повинен бути не менше 8-9 годин. Це аксіома, виходячи з якої, мудрі батьки повинні прагнути регулювати режим сну дитини, беручи за основу 10 важливих правил здорового і правильного дитячого сну.

  • Правило 1

Правильний режим дня

Щоб сформувати правильний режим дня дитини потрібно в першу чергу знати, скільки часу в добі має бути відведено для сну. Немовлятам до трьох місяців потрібно спати близько 16-20 годин на добу: 8-9 вночі, а решта годинник «добирати» днем. З півроку години сну скорочуються до 14, після року 12-13 годин, після чотирьох років – близько 11 годин, з шести – 9-10, після 12 років – 8,5 годин.

Виходячи з цього, формуйте режим дня. Протягом дня дитина повинна спати по 2-3 години, а в проміжках забезпечте йому активну життєдіяльність: грайте, гуляйте, залучайте його по можливості в свої справи. Загалом, не давайте йому спати поки він дійсно цього не захоче.

В денний час не закривати штори в кімнаті – це створює «сонний настрій» і розташовує до нездорового пересипання, неробства та лінощів. Не варто ходити навшпиньки навколо дитини, боячись потривожити його денний сон. Вам це створює певні незручності і аж ніяк не зміцнює нервову систему малюка.

  • Правило 2

Будіть вдень, якщо довго спить

Це правило випливає з правила №1 – не дозволяйте йому спати вдень більше покладених двох-трьох годин. А якщо розіспався – не шкодуйте ні його, ні себе – будіть. Якщо ніч видалася бурхливою і вранці малюк хоче надолужити втрачені для сну нічні години – не дозволяйте йому цього. Прагніть дотримувати режим. Так, це непросто, але дуже швидко він звикне жити по годинах – всі від цього тільки виграють.

  • Правило 3

Мікроклімат в кімнаті

Створіть оптимальну температуру в дитячій кімнаті – 18-20 градусів, правильну вологість 50-70%. Кондиціонер, регулятори на радіаторах опалення, гігрометр, термометр, зволожувач і іонізатор повітря – ці прилади стануть вашими незамінними помічниками, тому роблячи ремонт у дитячій кімнаті, не забудьте про них.

  • Правило 4

Постіль

Ідеальний варіант, коли у малюка є власне ліжко, в якому він з дитинства привчений спати. Не для кого (ні для батьків, ні для дитини) не корисно спати, скажімо так, всією сім’єю: мама, тато і малюк. Так, ви всі один одного любите, але вночі всім потрібно відпочити і набратися сил для наступного дня.

У дитячому ліжечку повинен бути досить жорсткий матрац, постільна білизна з гіпоалергенних матеріалів, подушка, відповідна віковим потребам дитячого організму. Приберіть іграшки, що висять зверху – вони відволікають і налаштовують на ігри.

  • Правило 5

Якісний підгузник

Не варто вночі відмовлятися від цього блага цивілізації: якщо підхоплюватися і міняти пелюшки кожні дві-три години, то про який міцний і повноцінний сон можна говорити? Привчайте дитину до горщика вдень, а вночі дозвольте і йому і собі добре виспатися.

  • Правило 6

За декілька годин до сну

Припиняйте бурхливу життєдіяльність: ніяких активних або розвиваючих ігор. Почитайте казки, пограйте в спокійні ігри, вчасно проводьте гостей. Правильна завчасна підготовка до сну – запорука міцного, здорового і спокійного сну.

  • Правило 7

Купання, масаж

Всі ці процедури найкраще готують дитину до сну. Купання в прохолодній воді – це прекрасний спосіб фізично втомитися. А розслабляючий масаж із застосуванням спеціального масла або молочка налаштовує дитину на сон. Не нехтуйте цим моціоном – дуже швидко малюк звикне і у нього сформується, так званий, умовний рефлекс. Купання – масаж – сон.

Безсоння – досить неприємна проблема, яка може нанести величезну шкоду здоров’ю людини. Здоровий спосіб життя та спеціальні препарати допоможуть вам впоратися з цією недугою.

  • Правило 8

Останнє годування

Після купання і масажу постарайтеся добре погодувати малюка безпосередньо перед сном, інакше він обов’язково прокинеться вночі і вимагатиме не додану норму.

  • Правило 9

Баю-баюшки-баю

Штори запнуті, включений нічник – малюк вже знає, що зараз буде: ніжний голос мами заспіває ласкаву колискову або розповість улюблену казку. Ну, загалом, ви самі знаєте, чого зараз чекає від вас ваша дитина. Нехай отримає очікуване, і тепер уже міцно-міцно засне до ранку.

  • Правило 10

Ніякої бурхливої діяльності вночі!

Кольки, зубки – все це, звичайно, буде – через це проходили всі. Але сьогодні існує маса спеціальних препаратів, що полегшують ці процеси. Просто заздалегідь придбайте їх. Ну а якщо ніч все-таки видалася бурхлива ні в якому разі не розгулюйте малюка – обстановка навколо навіть в цьому випадку повинна бути по-нічному спокійною.

Анна Орел

Натхнення: www.likar.info


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments