Здоров'я

Свинячий грип: питання, що часто задаються

У більшості випадків при свинячому грипі немає ніякої необхідності приймати спеціальні медикаменти. Хвороба проходить самостійно.

Що таке свинячий грип?

Це вірус роду А (підтип H1N1), який є інфекційним гострим респіраторним захворюванням. Як правило, свинячий грип характеризується високим ступенем захворюваності і низькою смертністю. Головним чином вірус H1N1 розповсюджується серед свиней повітряно-крапельним способом. Прямі і непрямі контакти з свиньми звичайно не призводять до інфікування.

Як вже згадувалося вище, свинячий грип належить до підтипу H1N1, однак у свиней також можуть виявлятися інші підтипи, наприклад, H1N2, H3N2 і H3N1.

Наскільки небезпечний свинячий грип для людей?

Від засобів масової інформації у різний час до нас доходила інформація про епідемічні спалахи і навіть пандемії свинячого грипу. Реєструвалися випадки зі смертельним результатом від цієї хвороби, що викликало у людей тривогу. Разом з тим, клінічні прояви свинячого грипу схожі з симптомами сезонного грипу, яким хворіє більшість людей. Свинячий грип може протікати і безсимптомно, а в окремих випадках зустрічаються важкі ускладнення аж до летального результату.

Як можна заразитися грипом?

Свинячий грип передається повітряно-крапельним шляхом. При кашлі або чханні вірусні частки викидаються назовні й осідають на навколишні предмети. Заразитися можна, доторкнувшись до заражених предметів. У зв’язку з цим вже інфікованим людям потрібно носити маску, щоб не розпорошувати вірусний матеріал в навколишній простір. Також дуже важливо мити руки з милом, особливо, коли ви повертаєтеся з вулиці.

Які симптоми захворювання?

Симптоми свинячого грипу зовні схожі з клінічними проявами звичайного грипу. Це підвищена температура, нежить, закладення носа, біль у горлі, болі в суглобах і м’язах. У деяких випадках можлива нудота, діарея і блювання.

Існують препарати від свинячого грипу?

Для початку потрібно відзначити, що переважна більшість хворих на свинячий грип одужує без застосування спеціальних препаратів. У той же час використовуються і противірусні препарати. Сьогодні існує два класи противірусних засобів: адамантани (ремантадин і амантадин) і інгібітори нейрамінідази (занамівір і озелтамивір).

Чи може у вірусу H1N1 розвинутися стійкість до препаратів?

Так, це можливо. Найбільше даних і клінічних спостережень про цей вірус зроблено в США. Американські лікарі констатують, що вірусний матеріал, який був відібраний у деяких пацієнтів, проявляв стійкість до дії ремантадину і амантадину. Однак до занамивіру і озелтамивіру вірус був чутливий. У цьому зв’язку противірусна терапія обов’язково проводиться з урахуванням наявності (або відсутності) чутливості вірусу до певних препаратів.

Чи можна заразитися грипом, з’ївши заражену свинину?

Вірус свинячого грипу гине вже при 70 градусах за Цельсієм. Тому належним чином приготовлена свинина не представляє небезпеки для людини.

Я думаю, що у мене свинячий грип. Що робити?

Заздалегідь ставити собі діагноз – неправильно. Якщо у вас підвищилася температура, болить горло, ломота в тілі і присутні всі інші симптоми грипу, то перше, що ви повинні зробити, це залишитися вдома. Візьміть лікарняний, а якщо можливо – працюйте вдома. Хоча працювати в такому стані зовсім небажано. Гарненько закутайтесь в ліжку і пийте багато рідини. Користуйтеся одноразовими хусточками й часто мийте руки з милом. Якщо ви вдома один, не забувайте інформувати про свій стан своїх рідних і близьких. Може бути, вам знадобиться допомога.

Читайте також: 

Зв’яжіться з лікарем, та повідомте його про свій стан. Якщо ви недавно відвідували країну, де зареєстрований епідемічний спалах свинячого грипу, обов’язково скажіть про це лікареві.

Власне грип – це ГРВІ, викликане вірусом грипу. Лікування ГРВІ суто симптоматичне, антибіотики при ГРВІ не призначаються. Противірусні препарати (таміфлю) призначаються тільки при грипі, і не завжди допомагають.

 

Як захиститися від свинячого грипу?

Профілактичні заходи щодо свинячого і сезонного грипу нічим між собою не відрізняються. Пам’ятайте, що навіть найефективніша профілактика не дасть вам 100% гарантії. Тут мова йде про можливу мінімізацію ризиків інфікування. Для цього потрібно робити наступне:

  • по можливості, уникайте місць скупчення людей в період епідемічних спалахів грипу;
  • уникайте контакту з хворими людьми;
  • частіше провітрюйте і зволожуйте житлове приміщення;
  • висипайтеся. Недолік сну послаблює імунітет;
  • часто мийте руки з милом, особливо після того, як повернулися з вулиці;
  • добре харчуйтеся і ведіть активний спосіб життя.

І вітчизняна настоянка ехінацеї, і імпортний іммунал мають однаково слабодоказану дію. Для профілактики застуди(грипу, ГРВІ) потрібні сонце, повітря і вода, уникати спілкування з хворими, частіше мити руки.

Натхнення: www.likar.info


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button