Здоров'я

Сонцезахисні креми можуть провокувати рак — дослідження

Незалежна американська лабораторія Valisure, яка займається перевіркою якості ліків і товарів медичного призначення, протестувала приблизно 300 кремів, гелів і лосьйонів для захисту від сонця і майже у третині виявила найнебезпечніший канцероген. Про це повідомляє healthy.24tv.ua.

Image by Sasin Tipchai from Pixabay

Ідеться про бензол — токсичну та канцерогенну речовину, яка міститься у вихлопних газах автомобілів. Вона використовується у виробництві деяких пластиків, каучуків, барвників, мийних засобів і лікарських препаратів.

Якщо організм людини піддається тривалому впливу бензолу в малих концентраціях, це може привести до серйозних наслідків, а хронічні отруєння цією речовиною нерідко стають причиною розвитку анемії та лейкемії.

У своїй офіційній заяві лабораторія Valisure повідомила, що із 300 протестованих засобів для засмаги 78 містили бензол. У 14 продуктах концентрація бензолу була граничною для медичних препаратів, які неможливо виготовити без нього. В основному це були спреї, і всі ці засоби широко доступні в магазинах і аптеках у США та інших країнах світу.

«Присутність цього відомого канцерогену у продуктах, широко рекомендованих для профілактики раку шкіри та регулярно використовуваних дорослими й дітьми, дуже турбує. Для виробництва сонцезахисних засобів бензол не є обов’язковим компонентом, тим паче, що у більшості протестованих продуктів він не міститься», — йдеться в заяві.

Лабораторія закликала Управління із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) відкликати ці 78 засобів із продажу та провести власне розслідування.

Натхнення: greenpost.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments