Технології

Вчені з’ясували чому пір’я пінгвінів не покривається льодом

Вчені провели дослідження і з’ясували, що пір’я пінгвінів не покривається льодом в зв’язку з особливою будовою їх оперіння, яке змушує воду скочуватися вниз до того, як вона замерзне. Такі відомості з’явилися на сторінках видання Journal of Physical Chemistry C.

13abd2d4311afd41e8785b20e0b89e00

Група китайських вчених на чолі з Цзінмінь Ваном провела ряд досліджень, в результаті яких з’ясувалося, що пір’я пінгвінів не замерзають після виходу птахів на сушу в зв’язку з особливою структурою пір’я, яке змушує воду опуститися до того, як вона починає замерзати. Вчені проводили дослідження пінгвінів Гумбольда, які проживають на узбережжі Перу і Чилі, створивши попередньо штучне пір’я з точно такою ж структурою.

Після ряду дослідів з’ясувалося, що краплі рідини затримуються в пір’ї на дуже короткий час, завдяки чому пінгвінам вдається не замерзнути. Раніше вчені вважали, що пір’я мають поверхню, ідентичну з пелюстками лотоса, які відштовхують воду надзвичайно швидко, однак нові дослідження спростували раніше наявні знання.

Після додаткових вивчень за допомогою електронного мікроскопа вчені з’ясували, що пір’я також є гідрофобними, а особлива структура допомагає уникнути попадання будь-якої речовини завдяки особливим «гачкам», на яких нічого не осідає. У майбутньому новий полімерний матеріал допоможе уникати сильного обмерзання на фюзеляжі літака і на поверхні високовольтних проводів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button