Земля

Вчені дізналися причину зникнення жахливих вовків

Незважаючи на те, що далекі родичі цих вовків могли процвітати, жахливі вовки були приречені

«Жахливий вовк» – це не просто словосполучення, а по-справжньому існував вимерлий вид ссавців Canis dirus, який жив в епоху плейстоцену. Однак дотепер вчені не могли зрозуміти, чому ж зник цей вид, і що завадило його розвитку.

Жахливі вовки (Canis dirus) були поширені по всій Північній Америці і зникли приблизно 13 000 років тому. Досі науковому світу було мало що відомо про їх еволюції. Однак нове дослідження пролило світло на історію цього виду.

Вчені з Даремського університету секвенували давню ДНК останків більш як 4 000 вовків, які були знайдені в смоляних ямах Ла-Бреа в Каліфорнії.

Аналіз ДНК жахливих вовків показав, що вони настільки відрізняються від інших видів, включаючи койотів і сірих вовків (Canis lupus), що жахливі вовки не могли схрещуватися з ними і тим самим сильно обмежили свій генофонд.

Знахідки також показали, що жахливі вовки відділилися від інших представників роду майже шість мільйонів років тому і є лише далекими родичами сучасного вигляду. Раніше вчені вважали, що вимерлий вид був тісно пов’язаний з сірими вовками, однак секвенування древньої ДНК жахливих вовків розкрив їх складну історію еволюції.

Один з провідних авторів дослідження доктор Кірен Мітчелл додав: «Жахливі вовки іноді зображуються як міфічні і таємничі істоти (наприклад, в серіалі« Гра престолів »), але реальність виявилася цікавішою».

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button