Інтернет

3G в Україні від «Київстар» — коли?

Не так давно компанія «Київстар» отримала право на створення повноцінної 3-G мережі. Відразу ж були відкриті тестові зони для жителів Києва, Харкова, Львова та Кам’янця-Подільського. Особливої уваги заслуговує відкрите тестування в Броварах. На певний період жителі містечка отримали безпрецедентну можливість використовувати високошвидкісний інтернет безкоштовно. На жаль, акція була дійсна до 28 травня. Але ходять чутки, що вона буде продовжена. Серед громадян нашої країни цей проект отримав назву: «3g безлимит — kyivstar.ua».

28-05-15-foto-600x273-1

Чому вся Україна чекала цієї події?

Мережами третього покоління роками марили гіки всієї Україні. І було чого. Можливості 3-G вражають уяву. Швидкість в 42,2 Мбіт / с дозволяє:

  • дивитися фільми онлайн;
  • грати в ігри;
  • користуватися швидкісним інтернетом;
  • робити відеодзвінки та багато іншого.

Мережі третього покоління стирають межі між оптоволоконними технологіями і мобільним зв’язком. Тепер смартфон, планшет або КПК кожного українця перетвориться на високошвидкісний роутер. Межі спілкування, обумовлені повільним з’єднанням, зникають як поганий сон. Досить запустити відеоконференцію в скайпі і можна спілкуватися з ким завгодно в будь-якій точці планети!

Історія впровадження

Впровадження 3-G в Україні проходило складно. Спочатку компаніям просто не хотіли видавати відповідні ліцензії. Природно, це було пов’язано з корупційною складовою і жадібністю наших чиновників. Але в 2015 році все змінилося. Тепер українці отримали можливість на 100% використовувати можливості сучасних смартфонів.

Відповідно до звітів провідних експертів в області телекомунікаційного зв’язку вартість однієї бази складає близько 100 000 доларів. Тому спочатку 3-G з’явиться у великих містах мільйонниках. Як бачите, компанія «Київстар» так і вчинила. Єдиним винятком став Кам’янець-Подільський. Але це скоріше всього пов’язано з великим напливом туристів і особливостями місцевої географії.

Тарифи

Щодо майбутніх тарифів дирекція компанії «Київстар» зберігає стійке мовчання. Це й зрозуміло, вартість розгортання мережі обійдеться підприємству приблизно в 18 мільярдів гривень! Тому їх маркетологам потрібно зробити все можливе, щоб окупити проект. Якщо вірити заявам експертів, то середня ціна буде десь 100-150 гривень на місяць. Що аналогічно платі за стаціонарний інтернет. Також ходять легенди про можливі преференції для певних тарифних планів. Наприклад, використання Skype може йти без тарифікації.

Підключення

На сайті компанії є детальні інструкції для всіх марок телефонів. В принципі, активувати опцію HSDPA можна за 5-7 кроків. Більшість телефонів автоматично підключаються до 3-G при його виявленні. Важливий плюс технології — це простота. Абонентам не доведеться міняти свої картки. Якщо ж вірити статистиці, то близько 11 мільйонів клієнтів «Київстар» користуються 2-G інтернетом. Всі вони є потенційними користувачами нової мережі.

Кнопка «Наверх»
Закрыть