Екологія

На 1% найбагатших людей доводиться в два рази більше CO2, ніж на 50% найбідніших

Згідно з новим дослідженням, 1% найбагатшого населення світу виробили в два рази більше оксиду вуглецю, ніж 50% бідного населення з 1990 по 2015 рік, пише the Guardian.

Image by Pixabay

Викиди вуглекислого газу зросли на 60% за 25-річний період. Однак 1% найбільш багатих людей наростили кількість викидів в три рази, в порівнянні з найбіднішою половиною населення.

У звіті, складеному Oxfam і Стокгольмським інститутом навколишнього середовища, міститься попередження, що нестримне надмірне споживання і пристрасть багатого світу до високовуглецевого транспорту виснажують світовий «вуглецевий бюджет».

У всьому світі 10% найбагатших – це люди з доходом вище приблизно 35 тис. доларів (2,6 млн) на рік, а 1% найбагатших – це люди, які заробляють понад 100 000 доларів.

Агенство нагадує, що викиди вуглекислого газу накопичуються в атмосфері, викликаючи нагрівання, а підвищення температури більш ніж на 1,5 ° C в порівнянні з доіндустріальної рівнями може завдати великої шкоди природним системам. Це накопичення дає світові обмежений вуглецевий бюджет, який визначає, скільки вуглекислого газу можна безпечно продукувати, який, як попереджають вчені, буде вичерпаний протягом десятиліття при нинішніх темпах.

Якщо цей процес не зупинити, в наступному десятилітті викидів вуглецю 10% найбагатших людей світу буде досить, щоб підняти рівень вище точки, яка може привести до підвищення температури на 1,5 ° C, навіть якщо весь інший світ негайно скоротить свої викиди до нуля.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button