Наука

Спека заважає швидко думати і погіршує пам’ять

В цьому році, можливо, вже пізно, але до наступного літа обов’язково поставте в кімнату школяра кондиціонер. Вчені експериментально довели, що відсутність кондиціонера спекотним літом погано позначається на розумових здібностях.

Жара мешает быстро думать и ухудшает память

Це літо стало у багатьох місцях планети найспекотнішим за всю історію спостережень. Люди рятуються під кондиціонерами, але вони є не у всіх, а в студентських гуртожитках це взагалі велика рідкість. І це сумно, тому що спека здатна не тільки зіпсувати настрій, але і зробити людину трохи дурнішою, ніж вона буває при нормальній температурі.

Дослідники з Гарвардської школи громадської охорони здоров’я два тижні спостерігали 44 студентів, які готувалися до іспитів у гуртожитках спекотного літа 2016 року. Ті студенти, які жили і проводили більшу частину часу в кімнатах з кондиціонерами, краще справлялися з тестами на уважність і простими математичними задачками, ніж ті, які мучилися від спеки.

У найспекотніші дні нещасні з некондиційованих кімнат на 13% повільніше виконували завдання на швидкість і концентрацію і гірше вирішували завдання. «Прийнято вважати, що спека не позначається на когнітивних здібностях, але це не так», — коментує результати один з авторів роботи.

Результати дослідження опубліковані в журналі PLOS Medicine.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button