Наука

Гіпоалергенні креветки створили за допомогою тиску і пара

Дослідники розробили технологію обробки креветок, яка видаляє з морепродуктів алергени.

Дослідники з Даляньського політехнічного університету в Китаї придумали, як зробити креветки гіпоалергенними. Стерилізація зворотним тиском видаляє і змінює білки, дозволяючи створити продукт з креветок, який не викликав серйозних імунних реакцій.

Щоб перевірити, як різні види обробки впливають на алергени в морепродуктах, дослідники розділили зразки креветок (Penaeus vannamei) на три групи. Перша була сирою, друга — смаженою, а третя — спочатку обсмажували, а потім піддавали стерилізації зворотним тиском. При такій обробці продукти піддаються впливу високого тиску і пари.

З усіх зразків дослідники приготували пасту, яку давали мишам, чутливим до алергенів в морепродуктах. Аналіз показав, що як сирі, так і смажені креветки викликали схожі реакції, включаючи підвищення рівня гістаміну і пошкодження селезінки і легенів. При використанні оброблених при високому тиску креветок у мишей спостерігалися тільки незначні імунні реакції.

Дослідники детально вивчили білки-алергени у всіх трьох зразках креветок. Вони виявили, що обсмажування змушує ці білки міняти форму, але антитіла все ще можуть зв’язуватися. Однак стерилізація зворотним тиском призвела до того, що алергени згрупувалися разом. Це перешкоджало закріпленню антитіл і, таким чином, запобігало важкій алергічній реакції.

Алергічна реакція пояснює тим, що імунна система помилково приймає деякі білки за «непроханих гостей» і починає їм протидіяти. У легкій формі це може викликати деякий дискомфорт або набряк, а в важких випадках — небезпечно для життя. Різні способи обробки можуть змінити або розщепити білки і зробити їжу більш безпечною для людей, які страждають на алергію.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button