Всесвіт

Список найцікавіших екзопланет, відкритих у 2014 році

На сайті space.com був опублікований список найцікавіших екзопланет, відкритих вченими в 2014 році. Всі вони більші від нашої Землі і деякі можуть володіти умовами, придатними для життя.

02-01-15-foto-600x360-1

На сьогоднішній день відкрито вже близько 2000 екзопланет, розташованих в далекому космосі. У квітні астрофізиками була знайдена планета Кеплер-186F, розмір якої не набагато більший від Землі і знаходиться вона в діапазоні відстаней від свого сонця, що дозволяє припускати, що на її поверхні може існувати вода в рідкому стані. Планета розташована від Землі на відстані 490 світлових років, вона була виявлена телескопом NASA Кеплер. Астрофізики називають її двоюрідним братом Землі.

Ще одна планета знаходиться за космічними мірками недалеко від нас, всього на відстані в 16 світлових років, вона отримала назву Gliese 832c, і також може мати умови необхідні для життя.

[ads2] А наступну планету – Kepler-10c – вчені жартома назвали Годзіллою через її величезні розміри. Планета в 17 разів більша від нашої Землі. Зазвичай такі планети знаходяться в газоподібному стані, але Kepler-10c має скелясту структуру. Вона знаходиться на відстані в 560 світлових років від нас.

Читайте також: Найбільш моторошні планети, які ви не захочете відвідати

Планета Kapteyn b найдавніша з усіх відомих, вона була утворена 11500000000 років тому. Вона обертається навколо червоного карлика, в зоні доступної для проживання. Від нашої планети вона розташована всього в 13 світлових роках.

Також цього року була виявлена кам’яниста планета OGLE-2013-BLG-0341LBb, на думку вчених, вона занадто холодна для існування на ній життя і розташована зовсім близько від нас – на відстані 3 світлових років. Остання, знайдена в минулому році планета, називається HIP 116454b, вона відкрита в грудні і розташована від Землі на відстані 160 світлових років.

Натхнення: u-f.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button