Різне

Спортивне покриття для вулиці або приміщення: безшовне покриття, гумова плитка

Одним з основних рішень, які забезпечують безпеку спортсменів, є укладання прогумованого матеріалу. Представлене рішення володіє цілим рядом переваг перед стандартними покриттями: піском, травою і деревом. А саме: гумове http://sporto-group.ru/ травмобезпечне, не ковзає, забезпечує відмінні пружні характеристики і, як наслідок, збільшує безпеку і ефективність занять спортом в будь-який час року і в будь-якому місці. Гумове покриття, незалежно від типу, забезпечує гігієнічну, не запилену поверхню для ігор та занять спортом в спортзалах і на майданчиках.

foto_cikavosti_16.10.2014-05_resized

Безшовне гумове покриття для спортивних майданчиків, виконане методом наливних підлог, використовується для більшості сучасних кортів, стадіонів малої і середньої місткості, а також для ігрових та спортивних майданчиків. Основними недоліками такого способу є менша міцність і більш висока вартість (порівняно з гумовою плиткою), мала товщина спортивних покриттів. Основна перевага – відсутність швів, стиків, які можуть вплинути на траєкторію польоту м’яча при професійному занятті спортом.

Гумова плитка – це нове слово в розробці травмобезпечних бігових доріжок, вуличних майданчиків для гри в баскетбол і волейбол, футбол, для занять у спортзалах силовими видами спорту, боротьбою, гімнастикою та іншими видами спорту. Покриття з гумової плитки та бруківки міцніше безшовного і використовується в основному для забезпечення безпеки вільно доступних місць підвищеного навантаження.

При виборі типу покриття треба враховувати складність укладання: покриття з сучасної гумової плитки може бути укладено самостійно, укладку безшовного гумового покриття можна довірити тільки професіоналам. До того ж, враховуйте той факт, що часто в процесі укладки безшовного використовується клей з різким запахом, тому, якщо Ви плануєте проведення в сусідньому приміщенні занять, прийом відвідувачів або прогулянки дітей неподалік, то краще переглянути свої плани або укласти підлогове покриття з високотехнологічної гумової плитки або бруківки.

Як правило, обслуговування та ремонт гумових покриттів довіряють професіоналам, але, при великому бажанні, можна здійснити процедуру і самостійно.

Чим товстіше покриття, тим вищі його ударопом’якшуючі властивості. Товщину і тип спортивного покриття (гумове підлогове шовні або безшовне покриття) рекомендується вибирати, виходячи з його призначення.

Наприклад, для баскетбольного залу, футбольного поля або тенісного корту достатньо гумового безшовного покриття товщиною 10 мм. Покриття такої товщини не зможе повністю уберегти спортсмена від травм, але, будучи досить м’яким, захистить від синців, пом’якшить падіння, допоможе розвантажити суглоби під час бігу, стрибків, а, головне, шви покриття не буду перешкоджати відскоку м’яча від поверхні.

Інша справа, якщо мова йде про вуличний громадський спортивний майданчик: у такому випадку підвищена м’якість – перевага безшовного покриття – стає його недоліком, тому що таке покриття швидше рветься, нестійке до активних точкових навантажень (шпильки матусь та ін.). На вуличних непрофесійних спортивних майданчиках вибір повинен бути тільки на користь гумової плитки, як найбільш міцного і антивандального варіанту травмобезпечного гумового покриття.

Отже, позначимо відмітні особливості спортивних покриттів:

– Травмобезпечність. Наше спортивне покриття відмінно гасить удар, пружинить під дією людського тіла і, в той же час, недостатньо пружне, щоб створювати перешкоди для ведення м’яча в баскетболі або футболі.
– Відмінне зчеплення. Використовувана під час виробництва гума і поліуретан дозволяють набагато підвищити ефективність зчеплення з поверхнею, знизити ризик падінь і отримання травм, розтягувань і ударів.
– Вологопроникність. Вбирання і відведення вологи у внутрішній шар з подальшим поступовим висиханням дозволяє майданчику завжди залишатися сухим і чистим.
– Простота догляду. Будь-який спортмайданчик з подібним покриттям легко очищається від бруду і пилу напірними мийками побутового призначення. Це зручно для будь-яких малих стадіонів.
– Ортопедична підтримка. Пружність покриття зменшує реакцію поверхні на опорно-руховий апарат, кістки і м’язи. Як наслідок, знижується ортопедичне навантаження і підвищується ефективність тренування.

Це лише деякі переваги, які пропонує наше спортивне гумове покриття професійним спортсменам і любителям.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button