Екологія

На півдні Іспанії стрімко падають запаси прісної води

Глобальне потепління загрожує обернутися не тільки підвищенням рівня світового океану, а також зниженням запасів прісної води на суші. Учені б’ють тривогу: на узбережжі Іспанії все більше водоносних горизонтів, так званих аквіферів, стають непридатними для використання людиною з-за проникаючої в них морської води.

На півдні Іспанії, в Альмерії, місцеві фермери завжди використовували воду з підземних джерел, аквіферів. Однак в останні роки вони помітили, що прісна вода стає все більш і більш солоною і непридатною для сільськогосподарської діяльності.

За словами експертів, забруднення водоносних горизонтів становить реальну загрозу для сільського господарства. Адже Іспанія є одним з найбільших в Європі експортерів фруктів і овочів, які вирощуються в теплицях круглий рік, у тому числі в зимові місяці. Без цієї продукції на європейських ринках виникне серйозний дефіцит.

Перші ознаки погіршення ситуації з прісною водою були виявлені ще 12 років тому. За цей час солона морська вода проникла в більш, ніж половину аквіферів на узбережжі Іспанії. Ось, що каже гідролог Хуан де Діос:

“Прісної води стає все менше – це факт. З одного боку із-за глобального потепління опади випадають рідше. З іншого – підвищується рівень моря”.

Для вирішення проблеми і зниження солоності води фермери змушені шукати нові джерела. Зокрема, очищені стічні води. Однак це рішення дороге і лише тимчасове. Головне питання: як заповнити запаси підземних водоносних горизонтів?

За прогнозами вчених, у найближчі 80 років рівень моря може піднятися на метр. За їх словами, людство стрімко наближається до точки неповернення, після якої звернути зміни клімату на планеті буде вже неможливо.

Джерело: https://euronews.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button