Технології

Є Wi-Fi? Тоді управляти будинком можна за допомогою жестів

Розумний будинокВиявляється, для організації системи «розумного будинку» немає потреби встановлювати додаткові датчики, камери, шукати вічно зникаючий пульт і лаятися з приводу того, кому дістанеться цей «скіпетр влади» із заповітними кнопками ТБ або кондиціонера. Фахівці Вашингтонського університету запропонували новий метод управління домашньою технікою – використовуючи Wi-Fi-сигнали. Перевага нової технології, яка отримала назву Wisee, в тому, що управляти домашньою технікою можна знаходячись в будь-якій кімнаті, адже Wi-Fi-сигнали проходять через стіни.

Такий розумний будинок є набагато привабливішим – він не вимагає дорогого спеціального обладнання, а значить, може бути дешевше і простіше в управлінні. Так що не за горами ті часи, коли кавоварка буде включатися по легенькому поруху пальців, а пральна машина почне роботу, як тільки ви рукою намалюєте коло в повітрі.

Нова технологія заснована на ефекті доплерівського зсуву, коли переміщення тіла людини викликає незначні зміни в частоті бездротового сигналу. Ця зміна частоти дуже незначне (декілька герц в порівнянні з частотою Wi-Fi в 5 гігагерц), але дослідники розробили алгоритм для його виявлення.

Під час тестування, WiSee успішно розпізнала 94% жестів з 900 запропонованих, серед жестів були такі як «штовхати», «тягнути».

Дослідники підкреслюють, що це перша система дистанційного управління, яка не вимагає від користувачів установки додаткових датчиків, камер та іншого обладнання – достатньо Wi-Fi-маршрутизатора з безліччю антен, розміщених всередині приміщень. Кожна антена налаштовується на рухи певного користувача, тобто управляти технікою можуть одночасно до 5 мешканців квартири або співробітників офісу. При цьому користувачі не створюють перешкод один для одного і можуть повноцінно управляти всіма приладами.

Розробники подбали про безпеку системи: потрібно зробити кілька певних жестів, щоб отримати доступ до приймача. Це свого роду пароль, який не дозволить сусідам зменшувати гучність звуку на вашому телевізорі або відключати http://shop.laris.ua/ у вашій ванні. Ну а після того, як ви встановили пароль на приймач, можна задати певний набір жестів для управління будинком.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button