Головна / Всесвіт / Стародавні і нові метеорити мають різний склад

Стародавні і нові метеорити мають різний склад

Міжнародна група вчених показала, що метеорити значно змінилися за складом за останні 500 мільйонів років.

b77ae5518a5c46b35f58cda136f3b835

Метеорити являють собою тверді небесні тіла, що впали на поверхню більш великого космічного об’єкта, масою від декількох грамів до декількох тонн. Аналіз складу метеоритів допомагає вченим реконструкцію історії Сонячної системи. При цьому вважається, що остання залишається відносно стабільною приблизно півмільярда років, тому склад таких тіл також стабільний.

Щоб перевірити це, вчені з Філдовського музею природної історії (США) та інших установ вивчили 270 кілограмів породи з дна річки Лінна в Ленінградській області. Після просіювання зразків автори отримали мікрометеорити загальним розміром близько 63 мікрометрів — ці мінерали (хромшпінеліди) зберігають свій склад протягом мільйонів років.

Шляхом хімічного аналізу дослідники порівняли склад хромшпінелідів і сучасних метеоритів. Результати показали, що їх склад значно розрізняється: так, 34 відсотки небесних тіл, частиною яких є хромшпінеліди, відносилися до ахондрітів — кам’яних метеоритів без хондр, тоді як серед сучасних метеоритів їх частка становить лише 0,45 відсотка.

На думку авторів, зміна складу космічних об’єктів могло статися через велике зіткнення невідомих небесних тіл. Ймовірно, одне з них розпалося на фрагменти, які потім досягли Землі. Вчені зазначають, що аналіз метеоритів, які зіткнулися з Землею в останні 100 мільйонів років, таким чином, не дозволяє судити про історію Сонячної системи в повній мірі.

 
comments powered by HyperComments