Земля

Стародавні кістки підказали вченим, як люди виживали на “крижаному континенті ” до нашої ери

Вчені виявили, що перші люди, які жили в Гренландії, їли набагато більш різноманітну їжу, ніж вважалося раніше. Дослідження опубліковано в Nature Human Behavior.

В рамках нового дослідження антропологи уважно вивчили дієту саккак і дієти інших груп населення в Гренландії, крижаному «квазі-континенті». Вони провели аналіз ДНК фрагментів кісток, зібраних з “кухонних відходів”. Цей термін використовується в Гренландії, щоб позначати курган кісток, залишених людьми після їжі.

Саккак – одна із стародавніх палеоескімоських культур Гренландії, що існувала приблизно з 2500 р.по 800 р. до нашої ери. Назва культури походить від однойменного селища, поблизу якого знаходилися початкові археологічні розкопки. Культура саккак є найдавнішою з відомих науці в культурі Південної Гренландії.

Нуук, Гренландія. Фото: Unsplash / CC0 Public Domain

Вчені, які вивчають історію Гренландії, часто задавалися питанням, як ранні люди могли вижити в такому холодному кліматі. Попередні дослідження показали, що в Гренландії були чотири основних міграції: саккак, дорсет, норвежці і туле — тільки туле стали постійними жителями. Перша група, народ саккак, прибула приблизно 4 500 років тому і залишалася в Гренландії до тих пір, поки через 1 700 років сильне похолодання не витіснило їх звідти. Попередні дослідження показали, що вони їли рибу, тюленів і, можливо, навіть деякі види китів, незважаючи на їх обмежений набір інструментів для полювання, лову і готування величезних туш.

Вивчивши приблизно 2 500 осколків кісток, археологи ідентифікували 42 види істот, з’їдених ранніми людьми, багато з них здивували вчених. Так, експерти виявили ДНК вимерлого виду північного оленя, який був набагато меншим, ніж ті, які сьогодні живуть в Гренландії. Також вони знайшли свідчення існування декількох типів китів: плавникових, кашалотів, нарвалів і гренландських китів. Гренландські кити були дуже поширені, що, як відзначають дослідники, має сенс, оскільки їх відносно легко вбити. В цілому, дослідники виявили докази існування 20 видів ссавців, дев’яти видів риб (у тому числі дивовижне число досить дрібних, що передбачає використання мереж) і 13 видів птахів.

Дані ДНК розкривають не тільки типи істот, які були спіймані і з’їдені стародавніми людьми, відзначають дослідники, але також проливають світло на технічні ноу-хау древніх мисливців.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments