Різне

Стереотипи мислення – розвінчання відомих фактів

stereotypyДо кінця 16 століття всі «знали», що Сонце і планети утворилися навколо Землі. До кінця 19 століття люди вважали, що епідемічні захворювання, такі як холера і чума, викликає отруйний туман, наповнений частинками гниючих тварин і рослин. До початку 20 століття найпоширенішою хірургічною операцією було кровопускання, так як ми «знали», що надлишки крові в організмі сприяють появі ексцентричних схильностей, відповідальних за порушення здоров’я. Прекрасно.

Але як би абсурдно це все не звучало, наші предки були настільки переконані у правдивості таких «фактів», теж саме, що ми зараз не сумніваємося, що Земля кругла, а від морозива з сиропом і горіхами поправляються.
В епоху новітніх технологій ми непохитні у наших знаннях. Та більшість “правдивих” фактів помилкові. Наведемо ряд найбільш поширених стереотипів щодо нашого тіла і природи, які могли з’явитися як плітки або результат недобросовісних досліджень. Яка б не була причина, ці факти помилкові.

Прогулянка по холоду з вологим волоссям призводить до застуди

«Одягни шапку, а то захворієш!» – Кричить турботлива мама, коли її син відправляється в зимову країну чудес. Але численні дослідження по цій темі доводять, що ймовірність підхопити простуду у замерзлих людей не більша ніж у тих, хто не змерз. І немає різниці – вологе волосся або сухе. (Але як би там не було, ця рада допоможе уникнути застуди ще до того, як вона почнеться.)

Цукор змушує дітей скаженіти і сходити з розуму

Підсумовуючи результати 23 досліджень з питання впливу цукру на дітей, вчені прийшли до висновку: він не впливає на поведінку. Очевидно, сама думка про існування взаємозв’язку настільки щільно в’їлася в уми людей, що впливає на сприйняття поведінки дитини. І ось доказ: у ході одного експерименту матері сказали, що її син випив сік з великим вмістом цукру. І хоча хлопчикові насправді дали напій без цукру, мати повідомила про зміну поведінки дитини.

Більша частина тепла тіла йде через голову

За загальноприйнятою думкою близько 98 відсотків тепла тіла втрачається через голову, тому і потрібно носити шапку на холоді. Насправді все не так. Обсяг тепла, яке випромінюється якою-небудь частиною тіла, залежить від площі поверхні. У холодний день ви втратите більше тепла через оголену ногу або руку, ніж через голову.

Через хрускоту колінних суглобів з’являється артрит

Здається істинним, але це теж неправда. Артрит не з’явиться через хрускіт колін. Немає доказів такого взаємозв’язку, і ряд досліджень серед людей, що звиклі хрустіти колінними суглобами і ніколи цього не робили, не виявив збільшення випадків артриту. У медичній літературі наведено випадки, коли хрускіт колін став причиною ушкоджень зв’язок навколо суглоба або зсуву сухожиль, але ніяк не артриту.

Перед вправами необхідні розтяжки

Розтяжка перед вправою – запорука гарного виконання і відсутності ушкоджень, і тому всі розтягуються. Але дослідники виявили, що насправді така підготовка уповільнює людину. За даними вчених розтяжка перед бігом на 5 відсотків зменшує результативність. Італійські фахівці, які вивчали велосипедистів, підтвердили, що розтяжка знижує продуктивність спортсмена. Більш того, відсутні обгрунтовані наукові докази того, що попередня розтяжка знижує ризик травми.

Холестерин в яйцях негативно впливає на серце

Передбачуваний взаємозв’язок між харчовим холестерином і ризиком коронарних хвороб серця бере початок із рекомендацій дієтологів в 1960-х роках. Наукових обгрунтувань цього немає, окрім експериментів над тваринами, коли їх годували їжею з таким вмістом насичених жирів і холестерину, яке значно перевищувало нормальні дози. З тих пір дослідження одне за одним доводять, що харчовий холестерин (той, що міститься в продуктах харчування) не несе негативного впливу на підвищення рівня холестерину в тілі. У цьому випадку вирішальну роль відіграє споживання насичених жирів. Отже, їжте яйця, а не відбивні.

Один рік для людини – це сім років для собак

Вік вашого трирічного пса по обчисленню людей відповідає 21 році? Фахівці так не думають. Відповідно з загальною думкою собаки дорослішають швидше, ніж люди, і досягають рівня розвитку 21 року протягом лише двох років, а потім старіння сповільнюється до чотирьох років за один рік. Кінологи радять такий метод підрахунку віку вашого улюбленця у відношенні людини: відніміть два від віку, залишок помножте на чотири і додайте 21.

Натхнення: http://facepla.net

[poll id=”1″]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button