Людина

Стимуляція мозку та арифметика – нові результати

Електростимуляція деяких областей мозку, разом з певним набором вправ, значно підвищила здатність кількох британців проводити в думці складні арифметичні операції, йдеться в статті в журналі Current Biology.

«Всього за п’ять днів тренувань і безболісної стимуляції мозку, наші підопічні придбали довгострокові поліпшення в роботі мозку та розумових здібностей. Математика є вкрай складним розумовим навиком, що поєднує в собі сотні різних елементів. Якщо нам вдалося поліпшити математичні здібності, то є непоганий шанс того, що нам вдасться стимулювати і більш прості навички », – заявив Рой Кадош (Roi Kadosh) з Оксфордського університету (Великобританія).

Кадош і його колеги поліпшили арифметичні здібності декількох британців, стимулюючи деякі відділи їх мозку за допомогою так званих випадкових електромагнітних шумів (TRNS). Це особлива форма електростимуляції мозку, яка підвищує пластичність нейронів та збільшує їх здатність утворювати нові зв’язки. Вважається, що пластичність необхідна для придбання нових спогадів і навичок.

Автори статті припустили, що TRNS-стимуляція однієї з ділянок передньої кори, де знаходяться нервові клітини-«арифмометри», може позитивно вплинути на математичні здібності. Вчені зібрали групу з 25 дорослих британців і стимулювали їх мозок протягом 20 хвилин, одночасно запропонувавши добровольцям вирішити кілька складних завдань.

Всього через п’ять днів арифметичні здібності добровольців помітно покращилися – вони стали справлятися з типовими завданнями в два рази швидше, ніж під час початкової стадії експерименту, і обчислювали складні вирази на 30-40% швидше, ніж раніше.

За словами Кадош і його колег, цей ефект зберігався і через шість місяців, що говорить про довготривалий характер покращень. Вчені вважають, що аналогічні прийоми можна використовувати для підвищення IQ здорових людей та відновленню роботи мозку у хворих, які пережили інсульт.

Натхнення: http://www.nanonewsnet.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button