Людина

Експерти розвінчали стереотип про те, що жінки менш компетентніше чоловіків

Американські та швейцарські дослідники з’ясували, що жінок слід вважати такими ж компетентними, як і чоловіків. Таким чином, стандартний раніше стереотип повинен бути розвінчаний, повідомляється в науковій статті, опублікованій в виданні American Psychologist.

Відповідний висновок був зроблений після аналізу опитувань, що торкнулися 30 тисяч осіб, а це дозволило кардинально змінити роль жінок. За час експерименту фахівці вирішили розділити 40 різних рис на кілька категорій: компетентність, спілкування і кар’єра. За підсумками опитувань, багато респондентів зараз вважають, що представники обох статей компетентні в рівній мірі, і це показує значний зсув у сприйнятті з плином часу. При цьому висновки не змінювалися в залежності від статі, етнічної приналежності або освіти.

Хоча на багатьох роботах і потрібно когнітивна компетентність, жінки в основному віддають перевагу соціально орієнтованам професіям, наприклад, у сфері охорони здоров’я. По всій імовірності, це позитивно вплинуло на сприйняття їх загальних рис. Чоловіки ж, як правило, займають посади, які вимагають фізичної сили, конкуренції і навичок аналітичного та технічного характеру. У підсумку представники сильної статі мають більш широку свободу дій з точки зору лідерства.

Кнопка «Наверх»
Закрыть