Різні цікавинки

Стінові панелі для ванної кімнати

Ремонт санвузла з мінімальними витратами часу, сил і коштів – сьогодні це можливо. Стінові панелі – нове слово в обробці ванної кімнати. На сучасному ринку вони представлені великим асортиментом і різноманіттям видів. У першу чергу вони поділяються залежно від матеріалу, з якого вони виготовлені. Найбільш популярні і затребувані стінові панелі ПВХ і МДФ.

stinovi_paneli_400

Різновиди стінових панелей для ванної кімнати

Стінові панелі МДФ

МДФ- панелі з’явилися зовсім недавно, але вже отримали достатню визнання серед професійних будівельників-ремонтників. За своєю структурою вони схожі з ДВП, тільки щільність їх на кілька порядків вища. Основу цього обробного матеріалу складають МДФ плити, які виробляють методом пресування сухої деревної стружки за допомогою підвищення температур і тиску. Сполучним елементом виступає лігнін, що виділяється з деревини при нагріванні.

Стінові панелі ПВХ

Панелі ПВХ або пластикові панелі для обробки ванної кімнати виробляються з полівінілхлориду в твердому вигляді з додаванням невеликої кількості пом’якшувача. Ванна кімната найбільш часте місце використання подібного способу обробки.

Що вибрати: МДФ або ПВХ?

Значну роль при виборі одного з розглянутих видів грають їхні якісні характеристики .

Найбільш значущі особливості МДФ: хороша вологостійкість, підвищена звукоізоляція і теплоізоляція, гігієнічність, достатня міцність. Крім цього, існують панелі, що відрізняються максимально високою вогнетривкістю.

Плюси ПВХ: стійкість до перепадів температури, антисептичність, тобто здатність не притягати пил, легкість догляду, безперешкодне отримання потрібних розмірів за допомогою простого різання.

І хоча позитивні властивості ПВХ мало чим поступаються своєму аналогу, все одно є деякі характерні відмінності. Вартість пластика значно нижча. Однак МДФ – більш якісний, твердий і пожежостійкий матеріал, не боїться цвілі і грибків. Крім того, панелі з пластика, які не є фірмовою продукцією, мають різкий і неприємний запах. Так, що панелі ПВХ – це бюджетний варіант, МДФ – більш практичний, але трохи дорожчий.

Переваги панельної обробки

Обробка ванної кімнати стіновими панелями – дуже виграшний варіант. На відміну від інших матеріалів, наприклад, кахлю, вони володіють рядом досить значних переваг:

Швидкість і легкість установки. Використання для оформлення санвузла панелей МДФ, так само як і ПВХ повністю виключає необхідність вирівнювання стін. Їх монтаж не вимагає наявності спеціального будівельного і особливого інструменту. Як правило, кріпляться вони на дерев’яні або металеві напрямляючі за допомогою доступного всім будівельного степлера.

Легкість у догляді та відмінні гігієнічні характеристики. Поверхня панелей швидко і без зусиль очищається від будь-якого виду забруднення. Добре витримує вплив сучасних чистячих і миючих засобів. Мінімальна кількість стиків, які мають місце, наприклад, у випадку з кахлем, значно скорочує важкодоступні поверхні, схильні для скупчення мікробів. При необхідності можна легко замінити одне або кілька полотен.

Економія. Панелі – це вигідний варіант і з точки зору матеріальних витрат. Вони значно дешевші від кераміки і кахлю. Тому дають широкі можливості часто міняти інтер’єр кімнати.

Унікальність інтер’єру. По-перше, немає ніяких обмежень за способом установки. Панелі МДФ і ПВХ можуть бути монтовані горизонтально, вертикально і навіть по діагоналі. По-друге, наявність величезного розмаїття квітів, текстур і малюнків дозволяють створити неповторний дизайн. Сьогодні особливо популярні полотна, виконані під натуральний матеріал, наприклад, дерево, камінь, текстиль та інше. Є можливість декорування ванної різними панно. Крім цього, за рахунок гри кольорової палітри можна вирішити просторові проблеми, візуально збільшуючи площу санвузла, замаскувати не надто вдалі місця та комунікації, або ж навпаки підкреслити достоїнства.

Надійність. Поверхня стійка до механічних впливів і не збирає пил. Ідеально підходить для ванної кімнати, оскільки володіє високою теплоізоляцією і при цьому, незважаючи на підвищену вологість, повністю виключає появу грибка і цвілі.

Без недоліків нікуди

Незважаючи на масу позитивних якостей у використанні стінових панелей ПВХ і МДФ як оздоблювального матеріалу для ванних кімнат, в цьому є і своя ложка дьогтю.

По-перше, МДФ, незважаючи на те, що проходить спеціальну обробку з урахуванням всіх технологічних особливостей, все ж є деревом. Тому вологостійкість його значно нижча, ніж у інших оздоблювальних матеріалів.

По-друге, панелі ПВХ мають низьку міцність і при невеликому фізичному зусиллі можуть бути пошкоджені. Пальцем, звичайно, вони не продавлюються, а от удар яким би то не було предметом, та якщо ще й гострим, значно зіпсує всю красу.

По-третє, навіть якщо брати в розрахунок вогнестійкі екземпляри панелей, ризик загоряння і швидкого розповсюдження вогню все ж досить великий. Звичайно, в цьому вони поступаються кахлю лідируюче місце. Але проблема легко вирішується, просто потрібно подбати про гарну ізоляцію електропроводки і дотримуватися елементарних правил пожежної безпеки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button