Всесвіт

Вчені створюють щит, який захистить космонавтів від космічного випромінювання

Чому в космосі більше чоловіків, ніж жінок? Згідно психологічним моделям, якими користується NASA, жінки-астронавти мають нижчий поріг сприйняття космічного випромінювання, ніж їх колеги-чоловіки. Це означає, що можливості для дослідження космосу для них більш обмежені.

zahyst_vid_radiacii_450

Вважається, що через довгостроковий вплив космічного випромінювання, в далекому космосі чи на поверхні деяких планет, зростає ймовірність розвитку ракових захворювань. Згідно NASA, додаткова ймовірність того, що у чоловіка може розвинутися рак після 1000 – денної місії на Марс становить від 1 до 19 відсотків. У випадку з жінками така ймовірність вище майже в два рази. Це означає, що обмеження для астронавтів по місіям, в яких вони можуть брати участь, для астронавтів жіночої статі більш жорсткі.

Читайте також: Що буде відбуватися з вашим організмом у відкритому космосі

Можливо, змінити ситуацію вдасться за допомогою проекту SR2S (“Надпровідний щит космічного випромінювання”). Вчені проекту сподіваються вирішити проблему захисту від випромінювання всіх астронавтів, незалежно від статі, протягом трьох років.

Згідно організаторам проекту, надпровідний щит SR2S зможе створювати інтенсивне магнітне поле, в 3000 разів сильніше, ніж магнітне поле Землі. Магнітні поля будуть діаметром до 10 метрів зможуть відхиляти іонізуючі частинки. Організатори проекту заявляють, що такий захист астронавтів від іонізуючої радіації – необхідна умова для того, щоб втілити в життя плани з дослідження людиною Марса, навколоземних астероїдів або поверхні Місяця.

Читайте також: Скільки буде потрібно людей для створення космічної колонії?

Керівник проекту, професор Роберто Баттінсон (Roberto Battiston), каже: «Вчені повинні сконцентруватися на тому, щоб обидві статі могли приймати участь у справжніх і майбутніх дослідженнях».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button