Інтернет

Сценарії краху інтернету

Якщо ви читаєте це, ви знаходитесь в Інтернеті, і у нас є питання: вам стало хоч трохи страшно? Або ви будете розуміти під крахом Інтернету лише звільнення від цієї залежності, і в разі тотального провалу підете посидіте на лавиці з друзями і подихати свіжим повітрям?

Протягом декількох тижнів найбільші онлайн -структури на зразок Google, Twitter, The New York Times і навіть біржа NASDAQ були вражені і виведені з ладу на достатньо тривалий час, що підняло тривогу в кіберпросторі. Порушення були списані на технічні збої, можливої діяльністю хакерів і навіть на кібертерористів, діючих на захист Сирії.

Всі, хто схильний до параної, задумалися про похмурі сценарії: чи дійсно це те мерехтіння світла в будинку, який виникає, перш ніж на землю опуститься непроглядна темрява і електрика по всьому місту буде відключено? Чи може великомасштабна катастрофа чи війна відключити глобальну мережу? Чи призведе це до краху всесвітньої мережі Інтернет? Давайте подивимося на можливі варіанти.

Бекапи не спрацюють

За словами Пауля Левінсона, професора комунікацій і медіадосліджень в університеті Фордхем, немає нічого неможливого. Хоча правда, що Інтернет побудований на децентралізації і рясніє системами резервного копіювання, катастрофу, з ним пов’язану, практично не можна передбачити або запобігти.

«Згадайте історію електроенергії», – говорить Левінсон. – «З тих пір, як вона була представлена в 1880- х роках, було проведено багато роботи з установки надлишкових резервних систем, і технології істотно покращилися за ті роки. Але як відомо, раз на кілька років виникають величезні збої систем живлення. Катастрофи – частина життя і технологій».

Що може “вбити” Інтернет?

Навіть якщо б ми просто обмежилися сценарієм лиха в континентальних Штатах, малоймовірно, що будь-яке з стихійних лих просто так візьме і виведе з ладу всі провайдери, що забезпечують роботу мережі – вони ж розкидані по всій країні. Географічно кажучи, немає такого стихійного лиха, яке могло б розбити всі NSP в США. «Ну, якщо залишити країну на своєму місці», – з усмішкою говорить Левінсон.

Таким чином, основним побоюванням може стати кібертероризм або навмисне впровадження шкідливих програм, які виведуть з ладу системи NSP зсередини.

«Терористичний вірус, безумовно, може стати причиною для занепокоєння », – зазначає Левінсон. – «Вектори дійсно вказують на хворобливу ситуацію. Ось чому слово «вірус» добре підходить. Будь він цифровий або біологічний, як тільки він потрапляє в систему, він дуже швидко поширюється і переходить від однієї системи до іншої ».

Бійтеся злих геніїв

Враховуючи розмір сфери, присвяченій вирішенню питань кібербезпеки, чи можливо взагалі, що вірус зможе повністю обмежити доступ до Інтернету по всій країні?

«Дуже складно , але можливо», – зазначає Стівен Хааг, професор з відділу ділової інформації та аналітики в Університеті Денвера. – «В силу розподіленої природи Інтернету і кількості надлишкових систем резервного копіювання, подія має бути орієнтоване на провайдерів мережевих послуг. Вони підтримують інфраструктуру Інтернету. Якщо один підведе, інтернет – трафік піде сотнею інших шляхів, щоб дістатися до місця призначення. Таким чином, подія повинна розбити безліч провайдерів одночасно ».

І знову ж, завжди є ознака несподіванки.

«Ви будуєте брандмауери від речей, з якими добре знайомі, знаєте, як вони працюють і атакують», – говорить Левінсон. – «І все це працює до тих пір, поки не знаходиться злий геній, який дізнається, як обійти цей захист ».

Що трапиться днем пізніше?

Припустимо, сталося непоправне: Інтернет помер опівночі. На що буде схожий завтрашній день?

«Гігантський провал в Інтернеті повністю зупинить практично кожну електронну діяльність », – говорить Хааг. – «Ні літаки, що летять у повітрі, ні фондовий ринок, ні електронні платежі – нічого не буде працювати. Просто уявіть, скільки систем спирається на Інтернет. Середньостатистичний житель спирається на успішну роботу 250 комп’ютерів на день. І більшість з них підключені до Інтернету і потребують його для коректної роботи ».

Це не з області біологічної війни, де люди раптово починають хворіти і вмирати, відзначає Левінсон. Але якщо ми не будемо готові, можна без перебільшень сказати, що відключення Інтернету завдасть шкоди цивілізації, якою ми її знаємо.

Пов’язані системи вразливі

Навіть якщо масове відключення Інтернету не вплине на жорсткі системи інфраструктури – комунальні послуги, транспорт, управління водними ресурсами, – побічно воно буде завдавати шкоди і їм. Комп’ютери під управлінням електричної мережі можуть бути захищені або ізольовані, але людям, які натискають на ці кнопки, необхідно буде спілкуватися на великих відстанях.

У багатьох випадках ніхто толком не знає, якою мірою порушення Мережі вплине на інші системи.

«Ми залежимо від багатьох речей, яких навіть не усвідомлюємо », – говорить Левінсон. – «Те , що ми не отримаємо квитки в кіно онлайн, це не проблема. Але медичні записи, фінансові транзакції серйозно впливають на життя і на економіку країни. Складно сказати, якою мірою кожна з систем прив’язана до Інтернету. Але можна прогнозувати хаос у випадку тотального ураження Мережі».

Ми не знаємо, чого не знаємо

У скептиків, які не вірять у повний крах Інтернету, є багато боєприпасів на свою користь. Зрештою, те, що ми називаємо Інтернетом, це мережа, яка об’єднує мільйони інших мереж, абсолютно надлишкових, найскладніших матриць комунікації в історії технологій. Немає ніякого способу звалити їх, чи не так?

Левінсон добре розуміє питання: «Коли хтось запитує мене, мовляв, до чого це, на вашу думку, призведе, і моя відповідь « я не знаю напевно »- ми не знаємо напевно – це однозначно призведе до проблем. Теорія систем – складна штука, і вона свідчить, що в будь-якій системі неможливо викорінити всі можливі проблеми. Якщо обставини складуться вдалим чином, ви отримаєте катастрофу ».

Натхнення: hi-news.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


3 Коментарів

  1. Ну а как же человеческий мозг? Ведь это биологический эквивалент Всемирной Сети в принципе!!!Если принять то, что отдельный нейрон имеет сложность современного компьютера то весь мозг…ну моя мысль понятна в принципе.

  2. Так где сценарии то? Ну хоть один, кроме как “неплохо было бы по провайдерам одновременно бабахнуть”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button