Інтернет

Чим відрізняється 3G від 4G

Майже у кожної людини є мобільний телефон, що дозволяє завжди залишатися на зв’язку. З розвитком технологій телефони перетворилися практично на повноцінний комп’ютер, що дозволяє виходити в інтернет, відправляти пошту, дивитися он-лайн передачі і багато іншого, але деякі функції не можуть працювати без якісного зв’язку. Саме з цієї причини зараз ми можемо спостерігати швидкий ріст і прогрес в області бездротових технологій зв’язку. На даний момент бурхливо розвивається вже четверте покоління мобільного зв’язку 4G (від англ. Fourth generation – четверте покоління).

10-02-15-foto-600x330-1

3G і 4G – це мобільні технології бездротового зв’язку, в які входять не тільки радіозв’язок, але і високошвидкісний доступ в інтернет з каналом передачі даних. Кожне покоління зв’язку має свої технології, які потребують нового обладнання, обслуговування і часто в наявності вільних частот. Всі ці вимоги збільшують час між розробкою і впровадженням мережі приблизно на 10 років. Так, наприклад, мережі 3G почали розроблятися ще в 1990-х, а впроваджені були лише в 2000-х роках, а 4G стали розробляти в 2000-х, а їх впровадження почалося тільки з 2010 року.

У відповідності зі специфікацією Міжнародного Союзу Електрозв’язку, мережі 3G повинні володіти наступними параметрами:

  • мінімальна швидкість передачі даних 2 Мбіт / с для стаціонарних об’єктів і користувачів, що переміщаються з низькою швидкістю;
  • мінімальна швидкість передачі даних 348 кбіт / с для користувачів, що переміщаються з високою швидкістю.

В 3G мережах використовують технологію з кодовим поділом сигналів, що дозволяє поліпшити зв’язок під час руху. Переміщаючись, ви поступово віддаляється від однієї радіо станції і наближаєтеся до іншої. Щоб виключити обривів зв’язку, була реалізована технологія, що дозволяє плавно зменшувати сигнал з віддалюваної станції і збільшувати сигнал від тієї, що наближається.

3G включає в себе 5 радіоинтерфейсів на основі трьох різних технологій доступу (FDMA, TDMA і CDMA).

4G – є перспективною технологією зв’язку, яка володіє дуже високою швидкістю передачі даних, але поки її тільки починають впроваджувати по всьому світу. На відміну від третього покоління зв’язку, 4G повністю засноване на протоколах пакетної передачі даних і володіє технологією Voice over IP, що забезпечує передачу голосових сигналів за допомогою інтернету, саме такі послуги і надає http://www.altel.kz/. Завдяки VoIP ви зможете здійснювати дешеві дзвінки в будь-яку точку землі через інтернет. Існує думка, що це може вбити ринок мобільного зв’язку.

Відповідно до Міжнародного союзу електрозв’язку, мережі четвертого покоління повинні володіти наступними параметрами:

  • протоколи пакетної передачі даних;
  • мінімальна швидкість передачі даних 1 Гбіт / с для стаціонарних об’єктів і користувачів, що переміщаються з низькою швидкістю;
  • мінімальна швидкість передачі даних 100 Мбіт / с для користувачів, що переміщаються з високою швидкістю.

Так як четверте покоління тільки починає впроваджуватися, багато постачальників послуг зв’язку видають технології WiMAX і LTE за 4G, хоча такими не є, оскільки не підтримують необхідну швидкість передачі даних.

Висновки:

  • У мережах 4G мінімальна швидкість передачі даних 100 Мбіт / с, в той час як в 3G – 348 кбіт / с.
  • 4G повністю засноване на протоколах пакетної передачі даних, а в 3G використовується комутація каналів і пакетів.
  • 4G володіє VoIP.
  • 3G впроваджений на 10 років раніше, ніж 4G, в наслідок чого має велику область покриття.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button