Людина

Вчені виявили користь і шкоду відеоігор для мозку і зору

Лікар Грегорі Уест (Gregory West) з Монреальського університету і лікар Веронік Бобо (Vеronique Bohbot) з Інституту психічного здоров’я при університеті Дугласа провели дослідження. Результати показали, що у людей, які часто грають у відеоігри, підвищується ефективність зорових здібностей, зокрема увага.

f3f87d0a98e70995f412c4265c196a72

Відеоігри сприймаються організмом як фізичні вправи для очей: вони здатні поліпшити фокусування, яке нерідко стає однією з головних причин проблем із зором, а також підвищують контрастну чутливість, важливу для читання при недостатньому освітленні.

[ads2] Також, як виявилося, геймери набагато частіше використовують навігаційні стратегії, які спираються на систему винагороди мозку (в хвостатому ядрі), а не на просторову систему пам’яті мозку (в гіпокампі), як це притаманне більшості людей.

Попередні дослідження показали, що у людей, які використовують хвостате ядро під час розробки стратегії навігації, знижуються рівень сірої речовини і функціональна активність в гіпокампі.

Відеогеймери всього світу проводять перед екранами в цілому три мільярди годин на тиждень. Це означає, що до віку в 21 рік середньостатистичний молодий чоловік вже проводить за іграми близько 10 тисяч годин. Однак наслідки інтенсивного впливу відеоігор на мозок вчені тільки починають з’ясовувати.

В ході даного дослідження дослідники вивчали дорослих геймерів, витрачали щонайменше 6 годин в тиждень на своє хобі.

«Більше десяти років досліджень показали, що у геймерів більш ефективні здатності зорової уваги, а наша робота в черговий раз надала докази цих висновків, – коментує Уест. – Ми також виявили, що геймери покладаються на хвостате ядро більшою мірою, ніж звичайні люди, які не захоплюються відеоіграми. У відповідності з даними попередніх досліджень це відкриття дає підставу припустити, що у любителів відеоігор, можливо, порушується цілісність гіпокампу, що підвищує ризик розвитку неврологічних розладів, таких як хвороба Альцгеймера».

Читайте також: 

Раніше дослідники вже виявляли користь відеоігор для людини. Зокрема, вони прийшли до висновків, що «процес гри має ряд позитивних психологічних ефектів: освітній, підвищення самооцінки, поліпшення координації», а також рятує від психологічних травм і депресій. Нейробіологи у свою чергу стверджують, що комп’ютерні ігри можуть допомогти відновитися після інсульту, сприяти засвоєнню нової інформації, а також поліпшити функції мозку у літніх людей. Зрозуміло, це не означає, що потрібно присвячувати відеоіграм весь вільний час.

Тепер вченим важливо зрозуміти, чи мають відеоігри негативний вплив на гіпокамп. У майбутньому дослідники планують використовувати нейровізуалізацію, щоб виявити прямі наслідки конкретних відеоігор для системи винагороди та гіпокампу.

Подробиці дослідження – у науковій статті, опублікованій у виданні Proceedings of the Royal Society B.

Натхнення: earth-chronicles.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть