Наука

Присутність в будинку собак і кішок знизило ризик розвитку харчової алергії у дітей

Зазвичай молоді батьки побоюються, що присутність в будинку вихованця може викликати у дитини алергію, але японські дослідники стверджують: все з точністю до навпаки.

© aspca.org

У розвинених країнах майже кожна десята дитина страждає від якоїсь харчової алергії, причому захворюваність тільки продовжує зростати. Однак, можливо, існує простий спосіб знизити ризик того, що у дитини розвинеться непереносимість молока або апельсинів: досить під час вагітності і після пологів активно контактувати з домашніми тваринами.

Щоб підтвердити це припущення, японські дослідники вивчили дані 66 215 дітей, особливу увагу приділивши присутності в будинку тварин і харчовим алергіям, зафіксованим у віці до трьох років. Приблизно п’ята частина дітей контактувала з кішками і собаками ще в період внутрішньоутробного розвитку, і саме у таких дітей набагато рідше розвивалася харчова алергія.

Діти, які контактували з домашніми собаками, значно рідше відчували алергію на яйця, молоко і горіхи, а діти, які контактували з кішками, набагато рідше страждали алергією на яйця, пшеницю і сою. Дивно, але не всі тварини надали благотворний вплив на дитяче здоров’я: у малюків з вихованцями-хом’ячками (їх було близько 0,9 відсотка) частіше виявлялася алергія на горіхи в порівнянні з тими, у кого взагалі не було домашніх тварин.

Поки дослідники не можуть сказати, чи безпосередньо впливає присутність тварин в будинку на ризик розвитку алергічної реакції, або ж, наприклад, присутність кішки або собаки робить позитивний вплив на психологічну обстановку в сім’ї, знижуючи рівень стресу і зменшуючи проблеми зі здоров’ям. Проте автори сподіваються, що результати їх роботи, опублікованої в журналі PLOS One, допоможуть в майбутніх дослідженнях механізмів харчової алергії у дітей.

Окремо варто зауважити, що отримані дані не закликають власників хом’ячків і інших домашніх тварин позбавлятися від вихованців перед народженням дитини: варто лише враховувати всі можливі ризики перед тим, як планувати поповнення в сім’ї.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button