Здоров'я

Вчені назвали три продукти, що провокують утворення тромбів

Вчені вивчили звичайне харчування середньостатистичної людини, щоб встановити найбільш небезпечний для здоров’я раціон. В результаті фахівці назвали три продукти, які провокують утворення тромбів у крові.

Зараз багато людей не дотримуються здорового раціону з-за швидкого темпу життя, що може негативно позначатися на здоров’ї. Різні фаст-фуди, смажені і жирні продукти негативно позначаються не тільки на серцево-судинній системі, але і на всьому організмі. Проте вчені виокремили з усього переліку три продукти, які значно збільшують ризик утворення тромбів.

Перше місце дісталося свинячій та яловичій печінці. Річ у тому, що ці продукти з-за надлишку холестерину негативно впливають на згортання крові і можуть призвести до утворення тромбів і закупорювання судин. Саме тому не слід зловживати печінкою. Краще вживати її в міру і тоді негативні наслідки не проявляться, оскільки організм зможе самоочиститися. Також можна замінити продукт на курячу печінку або м’ясо.

На другому місці продуктів, які провокують утворення тромбів, виявився звичайний маргарин. У цьому кулінарному виробі міститься велика кількість трансжирів. Ці елементи згущують кров, навантажують клапани і утруднюють прохідність клітин крові, що в перспективі призводить до тромбозу. Фахівці рекомендують замінити маргарин вершковим маслом.

Останнім у списку небезпечних продуктів виявилася копчена ковбаса. В цьому продукті, як і в печінці, міститься велика кількість холестерину, що призводить до утворення бляшок в крові. Для запобігання негативних наслідків вчені рекомендують вживати більше овочів і пити натуральні соки без консервантів і цукру.

Кнопка «Наверх»
Закрыть