Екологія

Як Сінгапур вирішив проблему сміття

Сінгапур називають «містом-парком». Як і будь-який парк, він стикається з проблемою сміття. Для вирішення питання Сінгапур створив ефективну систему утилізації відходів на основі їх вторинного використання.

За даними сінгапурського природоохоронного відомства, в 2015 році місто щодня виробляв 21 тис. тонн сміття. З них 38% спалюється, приблизно 2% неспалюваних відходів відправляються в могильники на острові Семакау. Решта 60% піддаються вторинній переробці.

Спалюванням сміття в місті займаються чотири заводи. Обсяг спалених відходів на 90% менше первинного, що значно полегшує їх утилізацію.

Острів Семакау – штучний, він повністю побудований зі сміття. Його будівництво почалося в квітні 1999 року. На сьогодні площа острова становить 350 гектарів і продовжує зростати: сміття тут будуть насипати аж до 2035 року. Сам «сміттєвий острів» засаджений деревами. Важко повірити, що це – величезне звалище.

На острові побудована широка пристань. З неї сміття везуть зсипати в закриту морську зону, яка обгороджена спеціальної греблею для того, щоб відходи не розносило по морю.

Сьогодні на Семакау діє служба моніторингу навколишнього середовища, яка постійно перевіряє якість води в акваторії навколо острова. Місцева екологічна обстановка вселяє довіру: тут можна купатися і ловити рибу. Саме за цим на Семакау приїжджають багато сінгапурців.

Натхнення: greenevolution.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button