Технології

Створено чіп з надзвичайно малим споживанням енергії

Дослідники з Державного університету Наварри (Іспанія) розробили новий чіп, що відрізняється надзвичайним економним споживанням електроенергії. Для його роботи потрібно в 50 мільйонів разів менше енергії, ніж для звичайної лампочки.

Настільки низьке енергоспоживання дозволить живити пристрій від поновлюваних джерел – світла, вібрацій, температурних коливань і т.д. Таким чином, чіп буде повністю автономним і для його роботи не потрібні навіть акумулятори.

chip

Передбачається, що головною сферою застосування створеного пристрою стануть бездротові сенсорні мережі. Такі мережі складаються з двох ключових елементів: датчиків, що визначають різноманітні параметри (температуру, вологість, пульс і т.д.), а також виконавчих пристроїв, що ініціюють дії (включення / виключення пристрою, генерування неврологічних стимулів і т.п.).

Датчики та виконавчі пристрої взаємодіють один з одним і з іншими мережами через Wi -Fi. Останнім часом завдяки величезній кількості сфер застосування розвиток цієї технології переживає значне зростання.

Торік ця ж група іспанських вчених була відзначена премією Talgo за технічні інновації завдяки створенню залізничної еко-системи на підставі бездротових сенсорних мереж, яка живилася за рахунок навколишньої енергії – зокрема, енергії руху вагонів.

Натхнення: iscience.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button