Технології

Які новинки науки нас чекають в 2014 році

Настав новий, 2014 рік. Які новининки чекають нас цього року? Своїми міркуваннями діляться журналісти служби ВВС, що спеціалізуються на науковій тематиці.

Новинам з Китаю ми приділяємо зовсім небагато уваги. Це цілком справедливо, адже США і Західна Європа як і раніше є найбільшими світовими «науковими центрами». Проте цього року тенденції можуть дещо змінитися саме в бік Піднебесної. Китайська наука переживає безпрецедентне зростання, у розпорядженні вчених вже є найшвидший суперкомп’ютер у світі, програма дослідження Місяця може зайти далі, ніж свого часу радянська і американська, а збільшення фінансування науки може викликати заздрість у багатьох західних вчених.

Які новинки науки нас чекають в 2014 році

Крім цього, на події в науковому світі вплине і продовження боротьби за джерела енергії. У цьому плані можна чекати нових досягнень в галузі альтернативної енергетики, а також початку активної розробки океанського дна і появи супутніх технологій.

Зрозуміло, продовжиться і дослідження космосу. 20 січня буде відновлена ??місія «Розетта», що досліджує комету Чурюмова – Герасименко. У листопаді на поверхню комети спробують спустити дослідницький апарат, який постарається залишитися на ній якомога довше, поки вона буде облітати Сонце.

Передбачається, що цей рік може стати критичним для формування реакції світової спільноти на кліматичні зміни. У 2013 році Міжурядова група експертів зі зміни клімату заявила, що людська діяльність є основною причиною глобального потепління. Цього року група виступить ще з двома ключовими доповідями – у березні буде доповідь, як зростання температури впливає на нашу планету, а в квітні – як можна скоротити або обмежити викид парникових газів. У вересні відбудеться міжнародний саміт глав держав, на якому можуть бути прийняті рішення, засновані на цих трьох звітах.

2014 може стати роком вивчення темної матерії, яка, як передбачається, являє ? Всесвіту. Незабаром буде відновлено роботу Великого підземного ксенонового детектора (Large Underground Xenon Detector, LUX) – самої чутливої ??установки для пошуку темної матерії. На першому етапі роботи її виявити не вдалося. Основний претендент на звання частинок темної матерії – так звані частинки ВІМП (від Weakly Interacting Massive Particle). У космосі свій пошук веде магнітний альфа- спектрометр вартістю 2 млрд доларів, встановлений на МКС.

Якщо торік одним із трендів був тривимірний друк, то цього року очікується розвиток технології 4D – друку. «Четвертий вимір» представляє собою здатність матеріалів змінюватися з часом під впливом оточуючих факторів – води, повітря, змін температури і т.д. – з метою самостійної збірки. Про технологію було розказано на початку минулого року.

Крім цього, можна очікувати появи того, що було анонсовано в минулому році – штучних людських органів, створених за допомогою 3D-друку, нових надміцних матеріалів, відкриттів в області нанотехнологій, прогресу з пошуку позаземного життя і багато чого іншого.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button