Головна / Технології / У Британії розробляють азотний двигун для фур

У Британії розробляють азотний двигун для фур

Двигун для важких вантажівок із зрідженим азотом покращує тепловий ККД, зменшує емісію вуглекислого газу на 30% і підвищує паливну ефективність на 20%.

В Британии разрабатывают азотный двигатель для фур

За розрахунками Ricardo, яка займається розробкою цієї технології CryoPower протягом 10 років, потенційна економія палива у важких вантажівок, оснащених такою системою, складе $12 500 в рік за кожен автомобіль. Тепер компанія передає CryoPower на доопрацювання своїй «дочці», Dolphin N2, яка повинна довести технологію до виробництва.

В основі концепції CryoPower лежить ідея двигуна з розщепленим циклом, який забезпечує підвищений тепловий ККД у порівнянні з сучасними аналогами. Він заснований на використанні окремого циліндра для індукції і компресії. Це дозволяє повернути в роботу витіснене тепло, яке в іншому випадку витрачається марно.

Процес компресії відбувається ізотермічно, охолодження відбувається за допомогою вприскування невеликого об’єму рідкого азоту, який є одночасно і охолоджуючим агентом, та додатковим вектором енергії, який компенсує деякі вимоги до якості палива. Процес згоряння використовує або відновлювальне, або традиційне паливо, рідке або газоподібне, і повертає теплову енергію назад до холодного і стиснутого всмоктуючого повітря.

Однак, найбільш важливою перевагою Ricardo вважає недосяжну ніяким іншим чином економію палива, зниження викидів СО2 та інших емісій завдяки поліпшенню внутрішнього теплового ККД, пише The Engineer.

Оскільки зріджений азот вже виробляється у великих масштабах газовою промисловістю, Ricardo сподівається, що створення додаткового ланцюжка поставок не складе великої намаги.

CryoPower — це потенційно революційна, і комерційно приваблива екологічно технологія, час якої вже настав, — заявив Саймон Брюстер, голова Dolphin N2.