Технології

У Британії розробляють азотний двигун для фур

Двигун для важких вантажівок із зрідженим азотом покращує тепловий ККД, зменшує емісію вуглекислого газу на 30% і підвищує паливну ефективність на 20%.

В Британии разрабатывают азотный двигатель для фур

За розрахунками Ricardo, яка займається розробкою цієї технології CryoPower протягом 10 років, потенційна економія палива у важких вантажівок, оснащених такою системою, складе $12 500 в рік за кожен автомобіль. Тепер компанія передає CryoPower на доопрацювання своїй «дочці», Dolphin N2, яка повинна довести технологію до виробництва.

[box type=”info” ]В основі концепції CryoPower лежить ідея двигуна з розщепленим циклом, який забезпечує підвищений тепловий ККД у порівнянні з сучасними аналогами. Він заснований на використанні окремого циліндра для індукції і компресії. Це дозволяє повернути в роботу витіснене тепло, яке в іншому випадку витрачається марно.[/box]

Процес компресії відбувається ізотермічно, охолодження відбувається за допомогою вприскування невеликого об’єму рідкого азоту, який є одночасно і охолоджуючим агентом, та додатковим вектором енергії, який компенсує деякі вимоги до якості палива. Процес згоряння використовує або відновлювальне, або традиційне паливо, рідке або газоподібне, і повертає теплову енергію назад до холодного і стиснутого всмоктуючого повітря.

[box type=”info” ]Однак, найбільш важливою перевагою Ricardo вважає недосяжну ніяким іншим чином економію палива, зниження викидів СО2 та інших емісій завдяки поліпшенню внутрішнього теплового ККД, пише The Engineer.[/box]

Оскільки зріджений азот вже виробляється у великих масштабах газовою промисловістю, Ricardo сподівається, що створення додаткового ланцюжка поставок не складе великої намаги.

CryoPower — це потенційно революційна, і комерційно приваблива екологічно технологія, час якої вже настав, — заявив Саймон Брюстер, голова Dolphin N2.

 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button