Технології

Створено сенсор для визначення мікробів у воді

Ціанобактерії, більше відомі як синьо-зелені водорості, можуть спричинити чимало проблем. Деякі види цих бактерій виробляють токсини, які можуть отруїти людину чи будь-яку іншу тварину, які скуштують воду, в якій вони знаходяться. Однак зараз учені розробляють портативний сенсор, який буде миттєво повідомляти про присутність мікробів у воді.

У відповідності зі Всесвітньою організацією охорони здоров’я, токсини даних ціанобактерій можуть викликати такі реакції, як подразнення шкіри, спазми в шлунку, блювота, нудота, пронос, лихоманка, болі в горлі, головний біль, болі в м’язах і зв’язках, пухирі у роті і пошкодження печінки. Цими токсинами можна заразитися не тільки через пряме попадання води в організм під час пиття, але і під час купання.

Коли концентрація ціанобактерій дуже висока, це легко помітити, тому що вода покрита смердючою синьо-зеленою піною. Однак, коли їх рівень більш низький (але не менш небезпечний), людям доводиться покладатися на попередження, дані місцевими медичними закладами. Ці попередження робляться на основі тестів, проведених над зразками води в лабораторіях, які дозволяють виявити присутність в ній токсинів.

Дослідники з ВТТ Технічного дослідницького центру Фінляндії зараз знаходяться в процесі створення недорогого пристрою, розміром з термометр, який міг би відразу надавати людям подібну інформацію. Пристрій містить антитіла, які реагують на присутність токсинів ціанобактерій у воді. З його допомогою люди зможуть дуже швидко дізнатися, чи придатне озеро для купання.

ВТТ стверджує, що пристрій буде доступний для продажу на протязі двох або трьох років.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button