Технології

Експерти заявили, що антибактеріальне мило шкідливе для здоров’я

Реклама антибактеріального мила свідчить, що цей продукт ефективно очищає шкіру і тим самим захищає її від 99 % бактерій. Однак експерти з Центру з екологічної безпеки університету Арізони не радять використовувати антибактеріальне мило в повсякденному житті.

antybakterialne_mylo_450

Експерти з Центру з екологічної безпеки університету Арізони – Рольф Хальден і його колеги – стверджують, що використання антибактеріального мила в домашніх умовах безглуздо і може принести швидше шкоду, ніж користь. За словами Хальден, проблема полягає в тому, що більшість людей використовують цей засіб гігієни неправильно.

Читайте також: Каталонські вчені винайшли антибактеріальну тканину

“Незважаючи на широке застосування антибактеріального мила в побуті, воно не приносить людям ніякої користі, тому що вони не знають, як ним користуватися, – заявив він в інтерв’ю Live Science. – Для ефективного знищення мікробів необхідно обробляти руки цим засобом протягом 20-30 секунд, але дослідження показали, що люди приділяють даній процедурі набагато менше часу – в середньому 6 секунд. Більш того, результати наших експериментів показали, що мікроби можуть пристосовуватися до антимікробних компонентів і, як наслідок, ставати більш стійкими до дії антибіотиків. У такому випадку, лікарям буде все важче лікувати інфекційні захворювання. Виняток становить лише медичний персонал, який дотримується правил обробки рук “.

Доктор Холден також попередив: є підстави вважати, що хімічні речовини, які містяться в антибактеріальному милі можуть впливати на рівень гормонів. “За останні два десятиліття число продуктів, що містять антимікробні інгредієнти триклозан і триклокарбан, різко збільшилося. Тепер вони містяться в милі, миючих засобах, зубній пасті, одязі і навіть соски-пустушки. Як наслідок, впливу цих хімічних речовин піддається все більша кількість людей.

Читайте також: Папір майбутнього

 

Так, триклозан був виявлений в сечі 75 % американців. А наші дослідження на тваринах показали, що при попаданні в організм ці хімічні речовини впливають на гормони. Тому, якщо компанії – виробники не можуть довести безпеку даних компонентів, вони повинні бути видалені зі складу засобів особистої гігієни”. Більш докладний звіт експерта був опублікований в журналі “Environmental Science & Technology”.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button