Земля

Судний день: 9 реальних варіантів кінця світу

Від катастрофічної зміни клімату до ворожих інопланетян – Голлівуд зазвичай передбачає будь-які апокаліптичні зникнення людства з лиця планети. Фільми можуть бути чистою вигадкою, та багато вчених занепокоєні іншими небезпечними сценаріями – деякі з них навіть страшніші, ніж все, що було показано на кіноекрані.

Від пандемії грибної інфекції до повстання роботів – ось 9 апокаліптичних сценаріїв, які передбачають учені.

 

1. Глобальне потепління

Мати всіх апокаліптичних страхів, зміна клімату, є найбільшою загрозою, що стоїть перед планетою, твердять багато вчених. Зміна клімату може створити екстремальні погодні умови більш суворими, збільшити посуху в деяких областях, змінити розподіл тварин і хвороб по всьому світу, і затопити низинні райони планети в результаті підвищення рівня моря. Каскад змін може призвести до політичної нестабільності, сильної посухи, голоду, руйнування екосистем і інших змін, які зроблять Землю негостинним місцем для життя.

2. Астероїд

Це основа для фільмів-катастроф, але вчені занепокоєні тим, що космічні камені дійсно можуть знищити Землю. Через метеорит, ймовірно, загинули динозаври, у разі падіння Тунгуського було пошкоджено близько 2000 квадратних кілометрів сибірського лісу в 1908 році. Ще страшніше, мабуть, є те, що астрономи знають тільки про невелику частину космічних каменів, які перебувають в Сонячній системі.

3. Загроза пандемії

Смертельний урожай патогенів оновлюється щороку. Останні пандемії – це спалаху ВГРС (важкий гострий респіраторний синдром), пташиного грипу, і, зовсім новий під назвою коронавірус MERS, який виявлений в Саудівській Аравії. Через те, що світова економіка тісно взаємопов’язана, смертельна хвороба може поширюватися як лісова пожежа. “Загроза глобальної пандемії цілком реальна”, говорить Джозеф Міллер, співавтор підручника «Біологія» (Prentice Hall, 2010).

4. Гриби серед нас

Хоча бактеріальні загрози небезпечні, грибкові ще більш лякаючі, говорить Девід Уейк, куратор в зоологічному музеї хребетних Університету Каліфорнії, Берклі. “У нас було грибкове захворювання нових амфібій, яке вчинило руйнівний вплив”, повідомляє Уейк про хитридієвий грибок, який знищив жаб на території Сполучених Штатів. Не менш фатальні наслідки матиме грибок і серед людей. І хоча бактерії смертельні, але і антибіотиків безліч. В порівняння, ми зовсім небагато знаємо про лікування грибкових інфекцій, сказав Уейк.

5. Мутації хвороб

Природні захворювання не єдині “жахливинки”. У 2011 році наукове співтовариство було обурене тим, що дослідники спровокували мутацію пташиного грипу H5N1, який став передаватися серед тхорів повітряно-крапельним шляхом. Результати викликали побоювання, що лабораторні смертельні хвороби можуть випадково вирватися або бути навмисно випущеними, що призведе до глобальної пандемії.

6. Ядерна війна

Багато вчених і сьогодні переймаються класичним кінцем світу: глобальна ядерна війна. Крім брязкання зброєю північнокорейського лідера та Ірану, масивні запаси ядерної зброї по всьому світу можуть посіяти колосальні руйнування, якщо потраплять у чужі руки. Торік, у журналі про глобальну безпеку, заснованому в 1945 році, були переведено Годинник Судного дня на «без п’яти хвилин північ». Годинник Судного дня показує, наскільки близько людство до руйнування за допомогою ядерної, біологічної зброї або глобальної зміни клімату.

7. Роботи

«Термінатор» може бути науковою фантастикою, але машини для вбивства не далекі від реальності. Організація Об’єднаних Націй нещодавно закликала заборонити створення і використання роботів-вбивць, тому, що експерти стурбовані подібними розробками в деяких країнах. Багато вчених вважають, що комп’ютерна сингулярність, точка, в якій штучний інтелект наздожене людський інтелект, вже близька. Чи будуть ці роботи доброзичливими помічниками або бичем людства – як і раніше обговорюється. Адже багато що може піти не так, коли гіперінтелектуальні роботи будуть бігати, озброєні смертоносною зброєю.

8. Перенаселення

Страх перед перенаселенням планети існує приблизно з 18-го століття, коли Томас Мальтус пророкував, що зростання населення призведе до масового голоду і перевантаження планети. При 7 мільярдах людей на планеті, багато екологів припускають, що зростання населення є однією з ключових загроз для планети. Звичайно, не всі згодні: багато хто думає, що зростання населення стабілізується у найближчі 50 років, і що людство буде розробляти свій спосіб виходу з негативних наслідків перенаселеності.

9. Ефект сніжної грудки

Хоча кожен з цих сценаріїв може відбутися, більшість вчених вважають швидше імовірним ефект сніжної грудки з декількох подій, сказав Міллер. Наприклад, глобальне потепління може призвести до збільшення поширеності патогенних мікроорганізмів, в той же час викликаючи широкомасштабні зміни клімату. Тим часом, руйнування екосистеми може ускладнити виробництва продуктів харчування: зникнуть бджоли для запилення сільськогосподарських культур або загинуть дерева для фільтрації води в сільському господарстві. Таким чином, замість епічної катастрофи, кілька відносно невеликих факторів будуть потроху погіршувати життя на Землі, поки воно поступово НЕ деградує. Ось так…

Натхнення: www.infuture.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button