Земля

Суперкомп’ютер спростував уявлення геологів про рух літосферних плит

Група вчених з різних країн вирішила кинути виклик усталеній теорії про земну кору та рух літосферних плит. Для цього дослідники скористалися суперкомп’ютером, за допомогою якого створили детальну тривимірну модель Землі і змоделювали її розвиток протягом півтора мільярда років.

Якщо раніше основна наукова концепція стверджувала, що потоки мантії викликають рух континентів, то тепер ученим вдалося довести, що це не зовсім так, а реальний процес виглядає значно більш складно. Як було встановлено під час моделювання на суперкомп’ютері, верхній шар земної мантії, в якому діють потужні конвективні потоки, не просто сприяє рухливості літосферних плит, але ще й самостійно вступає в тісний контакт з внутрішньою поверхнею кори планети, фактично перемішуючись з нею. Саме два цих процеси в сукупності впливають на деформації поверхні планети.

Відзначається, що 20-40% кори Землі насправді приводяться в рух завдяки потокам в мантії, проте все інше в буквальному сенсі «пручається» цьому процесу. Величезні континентальні плити рухаються із-за глибокої конвенкції потоків, утворюючи таким чином так звані суперконтиненти.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button