Людина

Здоров’я працівників: якої шкоди здоров’ю завдає робота в офісі і що з цим робити (відео)

Багато досліджень показують, як офісне життя впливає на здоров’я працівників. Одні вчені навіть створили манекен офісного працівника майбутнього, наділивши його всіма професійними захворюваннями. В результаті вийшла моторошна лялька в натуральну величину, на яку ніхто не захоче бути схожим.

Fellowes

Лялька Емма і стан здоров’я працівника майбутнього

Лялька Емма, яка демонструє результат еволюції типового офісного працівника, має опухлі ноги з варикозними венами, хворобливий колір шкіри, горбату спину і згаслий підсліпуватий погляд червоних очей. Саме так, на думку групи експертів в галузі охорони здоров’я, очолюваної футуристом Вільямом Хайемом, буде виглядати офісний працівник через 20 років, якщо роботодавці не змінять умови праці. Свої спостереження вони описали в роботі «The Work Colleague of the Future» («Колега майбутнього»). Емма відображає всі проблеми здоров’я співробітників, які можуть виникнути, якщо ми і наші роботодавці будуть продовжувати так недбало ставитися до власного організму.

У ході дослідження було опитано понад три тисячі офісних працівників Франції, Німеччини та Великобританії. З’ясувалося, що 50% з них відчувають проблеми із зором, 48% страждають від болю в спині і у 48% регулярно болить голова. Всі ці проблеми в стані здоров’я працівника викликані виключно діяльністю в сучасному офісі. На основі отриманих скарг дослідники і зробили ляльку Емму.

“Якщо ми радикально не змінимо умови праці, не станемо більше рухатися, змінювати положення тіла за робочим столом, перериватися на прогулянки або не покращимо робочі місця, то офіси перетворять нас на дуже хворих людей», — обіцяє Вільям Хайем.
Здоров’я працівників дійсно може постраждати від цих руйнівних факторів сучасного способу життя.

Потрібно відзначити, що дослідження проводилося на замовлення компанії Fellowes, що займається виробництвом і продажем офісних меблів і техніки, а значить, його результати не можна визнати повною мірою науковими і неупередженими. В черговий раз бізнес залучає вчених для просування своєї продукції. Проте, багато хто з нас випробували на собі всі принади офісного життя, коли немає часу відірватися і просто пройтися. І чим менше ми рухаємося, тим менше нам цього хочеться. Тому Емма і її творці не так далекі від істини, обіцяючи завантаженим офісним працівникам вельми похмуре майбутнє. Але крім Емми є і більш об’єктивні дані, що показують вплив офісу на здоров’я працівників, які в ньому працюють.

Як офіс завдає шкоди здоров’ю працівника

Сидіння за письмовим столом цілий день також може становити серйозну небезпеку для здоров’я працівника. Згідно з одним дослідженням, малорухливий спосіб життя може збільшити ризик розвитку захворювання або хронічного стану, що може призвести до передчасної смерті. Наприклад, у вас більше шансів захворіти на серцево-судинні захворювання, діабет 2 типу та різні форми раку.

Навіть якщо людина регулярно тренується, тривале сидіння за столом все одно може бути великою проблемою для здоров’я і життя працівника. Захворювання серця в такому випадку стають більш вірогідні — також збільшується ризик того, що ви будете страждати від грижі поперекових дисків в спині і інших типів проблем, пов’язаних з сухожиллями і м’язами.

Як зберегти безпеку життя і здоров’я працівників в офісі

Щоб зберегти здоров’я працівника, можна зробити багато речей. Для початку слід:

  • стежити за робочим місцем і утримувати його в чистоті і порядку – це дозволить уникнути деяких травм, які можуть виникнути в офісних умовах
  • використовуйте безпечні методи під час переміщення, перенесення, підйому та зберігання предметів, особливо важких, громіздких та незручних
  • необхідно переконатися, що ви використовуєте ергономічне обладнання, таке як правильні столи та стільці
  • завжди робіть регулярні перерви, щоб встати, походити, розтягнутися і розслабити очі.

Всі ці заходи допоможуть підтримувати здоров’я працівників на належному рівні.

Так може виглядати робоче місце, яке дозволить зберегти здоров’я працівників в офісі


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button