Земля

Супутник навчили передбачати виверження вулканів

Вчені з Японії представили новий спосіб для прогнозування майбутніх вивержень вулканів. Для цього вони аналізують колір океану навколо.

Дослідники пояснили, що прогнозувати вулканічні виверження дуже складно, оскільки кожен вулкан унікальний. Однак вчені можуть робити це за непрямими ознаками: підвищеною сейсмічною активністю, підвищення температури, розширення магматичних басейнів і виділенню газів. Нове дослідження з використанням супутникових знімків дозволило визначити нову ознаку майбутнього виверження – зміна кольору океану.

Їх ідея базується на тому, що коли підводні вулкани вивергаються, гази і сполуки, що виділяються ними впливають на склад навколишньої води. Наприклад, багата залізом вода виглядає жовтуватою або коричневої, в той час, як алюміній і кремній роблять воду білою. Проблема ж полягала в систематичному застосуванні цієї інформації для складання прогнозів. Точно виміряти ці зміни кольору нелегко.

Ключовим інструментом прогнозування є супутник Японського космічного агентства (JAXA) «Global Change Observation Mission – Climate» (GCOM-C). GCOM-C спостерігає за океаном кожні 2-3 дні з дозволом 250 метрів, що дає вченим надійні дані про зміну кольору води. Об’єднавши знімки GCOM-C з інформацією про виверженнях з геостаціонарного метеорологічного супутника Himawari-8, вчені змогли використовувати дані і прогнозувати вулканічну активність за місяць до її виникнення.

Один з головних проривів дослідження – спосіб точного вимірювання кольору, незважаючи на яскраве сонячне світло, яке може спотворювати його видимий колір. Вчені звернулися до інших областей досліджень, щоб знайти рішення – вони розробили фільтр для боротьби зі спотвореннями.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button