Всесвіт

Супутники Starlink псують до 20% космічних фотографій

Астрономи з Варшавського університету проаналізували знімки Космосу і з’ясували, що до 20% кадрів виявляються зіпсованими через супутники Starlink.

Дослідники зробили аналіз архівних фотографій, які зняв апарат Zwicky Transient Facility (ZTF) і з’ясували, що інтернет-супутники системи Starlink серйозно заважають науковим спостереженням. За словами дослідників, розміщені на навколоземній орбіті пристрої залишають сліди у вигляді смуг на небі.

Зараз на низькій навколоземній орбіті знаходиться понад 1 800 апаратів, які організовують широкосмуговий доступ в інтернет. Апарати все частіше починають заважати астрономічним спостереженням. Вчені давно б’ють на сполох, побоюючись, що коли угруповання досягне обіцяних масштабів – близько 40 тис. супутників, — робота на багатьох наземних телескопах буде практично зупинена.

Автори нової роботи проаналізували дані з ZTF з листопада 2019 року по вересень 2021 року. В результаті з’ясувалося, що всього на космічних знімках було 5,3 тис.смуг від супутників.

Дослідники відстежили зростання кількість зіпсованих знімків, якщо в 2019 році їх було 0,5%, то зараз їх стало 20%.

Вчені побоюються, що коли угруповання досягне 10 тис. (в SpaceX планують домогтися цього до 2027 року), спостереження стануть практично неможливі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments