Всесвіт

У космосі виявили гігантський квантовий феномен

Американський астроном Костянтин Батигін, який запропонував гіпотезу про існування дев’ятої планети Сонячної системи, виявив, що акреційні диски, що обертаються навколо масивних космічних об’єктів, деформуються через макроскопічні квантові ефекти.

Рух частинок в дисках залежить як від тяжіння центрального тіла, так і від взаємодії між самими частинками. Хоча траєкторія речовини нагадує кругові орбіти планет навколо зірок, з плином часу виникають великомасштабні спотворення, причина яких астрофізикам була невідома.

Батигін пояснив це явище за допомогою теорії збурень, що спрощує складні явища. Замість того, щоб розглядати кожну частинку речовини, аккреційний диск можна змоделювати як ряд нескінченно малих концентричних «проводів», які обертаються і обмінюються між собою орбітальним моментом.

Через те що густина речовини в міру видалення від масивного тіла стає меншою, «проводи» на зовнішньому краю моделі більшою мірою віддалені один від одного, ніж на внутрішньому. В результаті виникає континуум щільності, описуваний рівнянням Шредінгера.

Таким чином, збурення в аккреційному диску ведуть себе подібно часткам, поширення яких в континуумі може бути передбачене за допомогою квантової теорії розсіяння.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button