Наука

Біотех-стартап обіцяє роботизовану пересадку голів через 7 років (відео)

New Atlas: Нова задумка Аль-Гайлі - роботизована система пересадки голови на тіло донора зі збереженням функцій мозку.

Стартап BrainBridge – проєкт молекулярного біолога, блогера і сценариста Хашема Аль-Гайлі, який проживає в Німеччині. Це він пару років тому запропонував концептуальну “фабрику немовлят”, де дітей виношують штучні матки. Нова задумка Аль-Гайлі – роботизована система пересадки голови на тіло донора зі збереженням функцій мозку. Перші операції стартап має намір провести приблизно через 7 років.

Ідея, яка здається скоріше сюжетом фантастичного трилера, полягає в тому, щоб багаторукі роботи під управлінням штучного інтелекту акуратно відокремлювали голову з живим мозком від тіла і пересаджували її на тіло донора, з’єднуючи з хребтом, нервами і кровоносними судинами.

“Я радий анонсувати BrainBridge, першу у світі концепцію системи трансплантації голови, що об’єднала передову робототехніку і штучний інтелект для виконання повних процедур пересадки голови та обличчя, – заявив Аль-Гайлі. -“Ця передова система дає нову надію пацієнтам, які страждають від невиліковних захворювань, наприклад, раку четвертої стадії, паралічу і неродегенеративних захворювань, таких як хвороба Альцгеймера і Паркінсона”.

Перші натяки на BrainBridge з’явилися рік тому, коли Аль-Гайлі написав у “Х”, що займається новим науковим проєктом, і що до першої операції у нього є 8 років. А також, що збирається залучити найталановитіших фахівців, які допоможуть йому подолати проблеми сучасної медицини, наприклад, складність відновлення пошкодженого хребта. Він стверджував, що хоче почати діяльність BrainBridge з успішних операцій на хребті, а вже потім перейти до трансплантації голів.

Також стартап збирається зайнятися косметичною хірургією – пересадкою облич і шкіри голови – з мінімальним ризиком відторгнення, пише New Atlas.

Медична спільнота відреагувала на анонс мовчанням. Такі ідеї вже висловлювалися. Так, італійський лікар Серджо Канаверо обіцяв почати пересаджувати голови ще 2017 року, але зміг тільки пересадити частини тіл двох трупів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button