Екологія

Світ опинився на порозі 5 переломних моментів у кліматі

Згідно з новим дослідженням, є ймовірність, що крижані щити, вічна мерзлота і океанські течії незворотно змінилися за останні десятиліття.

Image by ejaugsburg from Pixabay

Дані вчених говорять про те, що планеті залишився всього один крок до кліматичної катастрофи. 5 “вершників Апокаліпсиса” на сьогодні — це руйнування крижаного покриву гренландських льодовиків, підвищення рівня моря, ослаблення ключових північноатлантичних течій, сильні зливи і повені і, нарешті, танення вічної мерзлоти.

Якщо планета нагріється на 1,5°C, 4 з 5 перерахованих процесів можуть прискоритися в темпах деградації. Також при такому сценарії додаються додаткові пункти – наприклад, дестабілізація північних лісів і лісів Амазонії.

У правління “вершники” вступлять не одномоментно — на це у них піде приблизно від кілька десятиліть до століть. Однак рано чи пізно наслідки кліматичної кризи стануть незворотні, і планета зміниться до невпізнання.

Дослідження в черговий раз показує, чому цілі Паризької угоди так важливі і навіщо потрібно максимально обмежувати потепління Землі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments