Земля

Супи виявилися ліками від смертельної хвороби

Вчені з британського Імперського коледжу Лондона з’ясували, що деякі м’ясні і овочеві супи можуть переривати життєвий цикл небезпечного паразита Plasmodium falciparum.

Вид найпростіших паразитів Plasmodium falciparum передається самками комарів роду Anopheles і викликає у людей малярію. Малярія, що викликається цим видом, яка іноді називається тропічною, є найнебезпечнішою формою хвороби з найвищим рівнем смертності: кожен рік інфекція вбиває до 400 тисяч осіб. Британські вчені проаналізували зразки 56 бульйонів домашнього приготування, рецепти яких передавалися з покоління в покоління і використовувалися для лікування лихоманки.

Відфільтровані екстракти інкубували протягом 72 годин з різними культурами Plasmodium falciparum. Виявилося, що п’ять бульйонів дійсно можуть загальмувати розмноження паразита на 50%, блокуючи його статеве дозрівання. Щоправда, склад ефективних у боротьбі проти малярії супів варіювався, тому вчені поки не знають, які саме інгредієнти виявилися корисними. Їх належить визначити в майбутніх дослідженнях і протестувати у клінічних випробуваннях.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button