Земля

Супутник виміряв рівень вологості ґрунту до і після «Харві»

Ураган «Харві» пролив рекордну кількість опадів в Техасі, особливо в районі Х’юстона, з тих пір, як вийшов на сушу 25 серпня 2017 року. Зображення показує наслідки шторму з перспективи насичення вологою ґрунтів.


Карта вище показує стан ґрунту в Південному Техасі 27 серпня у порівнянні з показниками від 19 серпня. Кольори на карті відображають вологість ґрунту, найтемніші кольори — просочений водою, сирий ґрунт. Розмір кожного шестикутника демонструє, як рівень вологості ґрунту змінився з часу, коли «Харві» ще не прибув, і до середини його розгулу.

В самому Х’юстоні дані не повністю правдиві, так як більша частина цієї області покрита кам’яними поверхнями (дорогами, будівлями та інфраструктурою).

Кліматологічні доповіді до урагану показують від аномально сухих до помірно посушливих умов на північ і захід від Х’юстона і поруч з Корпус-Крісті. Тим часом, області на схід і північний схід від Х’юстона були цілком вологими, не маючи особливої можливості увібрати більше дощу.

Метеорологи з Південно-Східного регіонального кліматичного центру відзначили 23 серпня, що Техас, Луїзіана та інші південні штати зафіксували найвологіші місяці за всю історію — ще до того, як прибув «Харві».

Згідно зі спостереженнями SMAP, рівень вологості ґрунту досягав 20-40 % у деяких областях Техасу ще до урагану; після його приходу рівень досяг 30-60 %. Вологі умови завадили опадам від «Харві» проникнути глибоко в ґрунт, таким чином, збільшивши ймовірність повені.

В тих областях, які були аномально сухими до шторму, підсушений ґрунт був більш сприятливим для вбирання води.

Уявіть, що техаський ґрунт — губка. Висохлій губці потрібно мало часу, щоб розрихлитися і увібрати воду, тоді як волога губка не зможе увібрати набагато більше води.

«Так як частина Техасу зараз затоплена, потрібен деякий час, щоб ґрунт висох, — говорить Саймон Юе, вчений місії SMAP. — Якщо ґрунт залишається насиченим, шанси на повінь будуть вищими, якщо нагряне інший шторм. На щастя, нових штормів в найближчі кілька тижнів не очікується».

Кнопка «Наверх»