Головна / Екологія / У шлунку мертвого кита знайшли 29 кілограмів пластику

У шлунку мертвого кита знайшли 29 кілограмів пластику

Фахівці виявили в шлунку мертвого кашалота, знайденого на березі в південній частині Іспанії, 29 кілограмів пластику.

В результаті розтину 10-метрового кашалоти експерти з Центру порятунку дикої природи Ель-Валле виявили пластикові пакети, каністру, а також кілька частин мотузки і рибальскі сітки. Фахівці прийшли до думки, що кит помер через те, що не зміг переварити весь вхоплений пластик. Вони припустили, що через це «блокування» в травній системі тварини в черевній порожнині розвинувся перитоніт, який і призвів до смерті кита.

Хоча новина може шокувати, власне, дивуватися тут нічому — з урахуванням того, що у світовий океан щорічно викидається більше восьми мільйонів (!) тонн пластику, пише ScienceAlert. Коли стали відомі результати розтину, влада провінції Мурсія, Іспанія, вирішили запустити кампанію зі сповіщення про небезпеку використання одноразових пластикових предметів.

#MedioAmbiente lanza una #campa?a para concienciar sobre el peligro de las #basurasmarinas para la #Fauna Ejemplo: La necropsia de un #Cachalote varado detect? en su aparato digestivo 29 kg de basura #StopBasurasMarinas #Concienciaci?n +inf: https://t.co/mLjhNreLlx pic.twitter.com/dqejUXFkWS

— EspaciosNaturalesMur (@EspNaturalesMur) 4 квітня 2018 р.

Всього місяць тому група вчених повідомляла про велику тихоокеанську сміттєву пляму — яка, згідно з новим дослідженням, виявилася в 16 разів більше, ніж вважали, і на 46% масивніше.

Натхнення: www.popmech.ru

 
comments powered by HyperComments